Komentāri
Vēl var paspēt! Pagatavo aroniju sīrupu no ķiršu vai upeņu lapām
FOTO: Suvi Korhonen, Flickr.com

Aronijas vēl septembrī nav nekas neparasts. Tādēļ, ja dārzā tev ir aroniju krūmi, kas ir pilni ar ogām, vari tās izmantot lietderīgi. Mūsu vecmāmiņas aroniju krūmus audzēja, lai no šīm ogām izspiestu sulu, kas ļoti palīdz asinsspiediena regulēšanai. Pārāk garšīga šī sula nebija, jo arī aronija pati par sevi nav no tām garšīgākajām ogām. Taču reiz kāds gudrinieks (lai slava viņam) izdomāja recepti, kā no aronijām pagatavot brīnišķīgu sīrupu, kam ir lieliska garša un vēl lieliskāka krāsa.

Ja vēlies sīrupu ar upeņu garšu, tev jāliek klāt upeņu lapas, ja ar ķiršu – tad ķiršu lapas. Taču, ja tev nav pieejamas nevienas no šīm lapām, tad sīrups būs garšīgs arī tikai no aronijām.

Nepieciešams:

1 kg ogu;
1 l verdoša ūdens;
1 ēdamkarote citronskābes;
1 kg cukura (ir saimnieces, kas liek tikai 800 g cukura uz 1 litru).
Sauja ķiršu vai upeņu lapu.

Pagatavošana

Aronijas attīri no kātiņiem un ieliec lielā traukā, uzber ķiršu vai upeņu lapas un pārkaisi visu ar citronskābi. Uzvāri ūdeni un pārlej pāri ogām. Pēc 24 stundām nokās. Iegūtajai sulai pievieno cukuru un karsē, līdz “uzmet burbuli”. Pēc tam salej tīrās pudelēs un nes uz pagrabu vai pieliekamo. Kad ģimene ir izslāpusi, tad nelielam daudzumam sīrupa pievieno ūdeni un limonāde gatava.

FOTO. Aplūko foto un pārliecinies, ka aronijas ir ļoti krāsainas ogas

Priekšrocības

Aronijas ir viegli lasīt. Ja esi salasījusi 3 kg ogu, tas nozīmē, ka tev jau ir 6 kg ogu, no kā var gatavot sīrupu. Aronijas ir ļoti stipras ogas, tādēļ tās var pārliet divas vai pat trīs reizes. Rezultātā pēc 24 stundām sula, kas no ogām izvilksies, būs tikpat spilgta un stipra kā pirmā porcija. Dažas saimnieces neslinko – kad pievienojušas sulai cukuru, to nevis karsē, bet lēnām izmaisa, kamēr cukurs izkūst, un lej uzreiz pudelēs.
Ja tu vēl nezini, tad atceries, ka pudeles, kurās bijis stiprais alkohols, nav jāmazgā, jo tās jau ir “dezinficētas” un sīrupu tajās var liet bez mazgāšanas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl