Veiksmīgas biznesa sievietes 10 ieradumi

Komentāri
Veiksmīgas biznesa sievietes 10 ieradumi
FOTO: Світлана Кучаєва. Flickr.com

Gan jau esi aizdomājusies par to, kāpēc vienas gūst panākumus, labu atalgojumu un sasniedz visu, par ko ir sapņojušas, bet citas – neieredz savu darbu, savu algas apmēru un sadala dzīvi no vienām brīvdienām  līdz nākamajām, bet pārējais laiks ir ”jāizvelk”… Kādas ir biznesa lēdiju veiksmes zelta atslēdziņas? Kur meklēt fortūnu, kas palīdz nokļūt vajadzīgajā laikā vajadzīgajā vietā.

Protams, ka būs melots, apgalvojot, ka veiksmei, apstākļu sakritībai un labiem kontaktiem ir maza nozīme. Tomēr ir virkne paņēmienu un noteikumu, pie kuriem pašai sevi jāpieradina, lai “Viņas Augstība Veiksme” pie tevis ierastos. Iepazīsties ar galvenajiem veiksmīgas biznesa sievietes ieradumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ieradums Nr. 1: plāno savu ikdienu

Plānošana – ir menedžmenta lielākais atslēgas vārds. Īstai biznesa sievietei ir jākontrolē savs laiks, jo tas ir visdārgākais resurss, kas ir dots. Tātad pirmais solis – iegādājies piezīmju bloknotu.

Ieradums Nr. 2 : atzīsti un analizē kļūdas

Vienkārši atzīt savas kļūdas, īstenībā nemaz nav tik vienkārši. Turklāt ar to vien nepietiek. Katra kļūda ir jāanalizē un jāsaprot tās iemesli. Kādi bija nepareizie soļi, kurus spēri, ja nepanāci vajadzīgo rezultātu. Veiksmīga biznesa sieviete NEKAD nedrīkst pieļaut vienu un to pašu kļūdu.

Ieradums Nr. 3 : motivē sevi pati

Reizēm ir ļoti grūti piespiest sevi uzsākto izdarīt līdz galam vai arī sākt kaut ko pavisam jaunu. Taču neviens cits labāk par pašu nevarēs tevi motivēt. Izdomā kādu apbalvojumu, ko pati sev piešķirsi, par katru sasniegto “mazo mērķīti”. Piemēram, pabeidz kādu svarīgu saraksti un tikai tad dodies pēc jaunas kafijas tases. Vai arī, ja būsi iesniegusi laikus jauno projekta pieteikumu, tad uzdāvini pati sev atpūtu SPA centrā. Galvenais – izvēlies ietekmīgas motivācijas un sasniedzamus mērķus.

Ieradums Nr. 4: pieraksti idejas

Tavs prāts ir pārņemts ar daudz un dažādām idejām, un tu vienmēr baidies, ka kaut ko aizmirsīsi. To var atrisināt ļoti vienkārši. Lai galva ikdienā varētu strādāt kreatīvi, visas idejas un domas pieraksti. Citādi – vari nonākt situācijā, ka svarīgo “jaunievedumu” esi aizmirsusi, un viss jāsāk no sākuma.

Ieradums Nr. 5: attīsti prasmes

Lai būtu veiksmīga biznesa lēdija, tu nedrīksti apstāties. Tev ir jāvar uzņemt katru dienu ārkārtīgi daudz jaunu ziņu, nebaidoties, ka tava galva no tā “plīsīs”. Iemācīties šo triku – uzņemt informāciju, bet to nepārtraukti šķirot, nav viegli, bet pie tā ir ļoti jāpiestrādā. Tāpēc noteikti katras dienas plānā tev ir jāparedz vismaz stunda laika, lai domās ”izietu cauri ” visiem jaunumiem un saliktu to “pa plauktiņiem”.

Ieradums Nr. 6: mācies

Viss visapkārt attīstās, tādēļ tev bez ierunām ir jāaug līdzi visam jaunajam. Apgūsti jaunākās tehnoloģijas, kas būtiski atvieglos tavu darbu. Nepārtraukti apmeklē dažādus kursus, kas cels tavu kvalifikāciju un profesionalitāti. Veic dažādus vingrinājumus, lasi speciālo literatūru. Vairo zināšanas profesijā un atceries, ka prasmju nekad nevar būt par daudz.

 Ieradums Nr. 7: esi radoša zagle

Ir diezgan muļķīgi XXI gadsimtā censties izgudrot no jauna velosipēdu. Viss ģeniālais ir jau izdomāts. Taču tādēļ nav bezcerībā jānolaiž rokas, bet gan radošas idejas no citas darbības sfēras jāpārnes uz savu. Tādēļ  vienmēr uzmanīgi izpēti un atceries dažādas detaļas, piemēram, ēdienu pasniegšanā restorānos, jaunu produktu prezentācijās u. tml. Pielāgo un iedzīvini tur redzētās idejas savā biznesā, un tu sasniegsi necerēti labus rezultātus.

Ieradums Nr. 8: pazīsti konkurentus

Pirmkārt, konkurence ir stimuls stādāt arvien labāk. Otrkārt – mācīties no citu, īpaši jau konkurentu, kļūdām ir daudz patīkamāk nekā no savējām. Lai labāk iepazītu savas darbības jomas kolēģus, saprastu viņu ”vājos punktus”, ir “pa kluso” jākļūst par konkurentu klientu.

FOTO. Latvijas biznesa lēdijas

Ieradums Nr. 9: pabeidz iesākto

Sievietēm piemīt unikāla īpašība – mēs protam darīt vairākus darbus vienlaikus. Taču nereti šī iezīme izspēlē ar mums ļaunu joku. Ja esam uzsākušas visus uzdevumus kopā, tad ir grūtības katru no tiem novest līdz galam. Vienmēr atceries, ka darbs, kas padarīts “pa pusei”, nav nekas – tikai lieka dārgā laika izšķiešana. Tādēļ vienmēr centies visu uzsākto izdarīt līdz galam.

Ieradums Nr. 10: nekad neskaties atpakaļ

Nožēlot neizdarīto vai savas kļūdas ir tikai muļķīgi zemē nomests laiks, kam nav nekādas jēgas. Pagātni nav iespējams mainīt, ir vienkārši jāvirzās uz priekšu, jāizvirza jauni mērķi un tie jāsasniedz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl