Vēdera vīrusi bērniem – kā ārstēt un izvairīties?

Komentāri

Bērnu veselība ir viens no tiem jautājumiem, kas bērna vecākus satrauc visvairāk, jo neviens taču nevēlas, lai viņa bērns slimotu.

Tā kā nedzīvojam sterilā vidē, tad bērns var tikt pie kāda nejauka vīrusa. Tādi, piemēram, ir vēdera vīrusi, kas novājina bērna organismu, un paši vecāki diez ko daudz bērnam palīdzēt nevar, tāpēc nākas doties uz slimnīcu.

Par vēdera vīrusus var runāt tad, ja cilvēkam ir slikta dūša, vemšana – vīruss, kas zarnām liek tukšoties pretējā virzienā, skaidro infektoloģe Ilze Grope: “Cilvēks zaudē šķidrumu un elektrolītus. Ko nozīmē šķidruma zudums – jo mazāk šķidruma, jo organisms cenšas kompensēt to dzīvībai svarīgiem orgāniem – smadzenēm, sirdij. Tad parasti kāds no orgāniem tiek izslēgts no aprites, parasti tās ir nieres. Tāpēc šādās situācijās viena no bīstamām indikācijām ir akūta nieru nepietiekamība. Savukārt elektrolītu zudums var izpausties ļoti variabli. Piemēram, var rasties sirds ritma traucējumi, apziņas traucējumi utt.”

Tad, kad bērniņš saslimst ar izplatīto rota vīrusu, viņam būtu jāsaņem pietiekams šķidruma un elektrolītu daudzums, taču ne vienmēr vecāki var mājas apstākļos to nodrošināt. Tāpēc jāmeklē palīdzība slimnīcā. Turklāt ik gadu tiek fiksēti ap 3000 jauno pacientu, kas ārstējas no rota vīrusa slimnīcā. Ja ņem vērā, ka ik gadus piedzimst ap 18 000 bērnu, tad var teikt, ka rota vīruss ir visnotaļ izplatīts Latvijā.

Vairāk par vēdera vīrusu ārstniecību skaties video!

Lasi vēl