Vasara ir čūsku laiks. Nekaitini čūsku!

Komentāri
Vasara ir čūsku laiks. Nekaitini čūsku!
FOTO: Flickr.com

Cilvēkus galvenokārt var iedalīt divās daļās. Vieni, kuri pret čūskām ir vienaldzīgi un attiecas pret tām tieši tāpat kā pret jebkuru citu dzīvu radību. Un otri, kuriem čūskas izraisa nenormālas bailes un pretīguma sajūtu. Protams, ir arī trešie, kuri šos rāpuļus ļoti mīl un pat pieņēmuši čūsku kā mājdzīvnieku. Tomēr pilnīgi droši, ka neviens negrib “izbaudīt” čūskas kodumu. Ko darīt, lai no čūskām izvairītos, un kā palīdzēt sev, ja tā ir iekodusi.

* Pamanot čūsku, tai nevajag tuvoties, aiztikt vai citādi kaitināt. Čūskas kož tikai tad, ja sajūt draudus vai ja uzkāpj tai virsū, pieskaras, ņem rokās.
* Lai izvairītos no čūskas koduma, ejot mežā, kājās jāvelk zābaki vai slēgti apavi un vilnas zeķes. Čūskas jūt siltumu, un tām nepatīk vibrācija, tādēļ tās pašas cilvēku sajūt un cenšas izvairīties no sastapšanās.
*Pa mežu jāiet smagiem soļiem, stingrāk piesitot kājas pie zemes. Galvenais — pa mežu vai pļavām nestaigāt basām kājām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saki vēl, ka čūskām nav hipnotizējošs acu skats! Foto:

*Ja iekodusi čūska, koduma vietā jūt sāpes un var redzēt pietūkumu. Smagākos gadījumos pēc odzes kodiena cietušajam būs nopietni sirdsdarbības traucējumi, elpas trūkums, slikta dūša, vemšana, caureja. Pietūkums sakostā ķermeņa vietā izteikti palielināsies, āda kļūs zilgani violeta.
* Ja iekodusi čūska, jāpieņem sliktākais variants, ka tā bijusi odze. Tādā gadījumā jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot pa tālruni 113, jo cietušajam palīdzība jāsaņem pēc iespējas drīzāk. Odžu kodums var izraisīt tik smagu alerģisku reakciju, kas var apdraudēt cilvēka dzīvību.
* Cietušais jānogulda, jāpalīdz viņam nomierināties. Jācenšas nekustināt un neberzēt sakosto ķermeņa daļu, lai inde tik strauji neizplatītos. Tas ir būtiski, jo kustības paātrina asinsriti, līdz ar to arī indes izplatīšanos.
* Iespējams, jādod pastiprināti dzert, lai nodrošinātu organismam šķidrumu. Koduma vietai vajadzētu būt augstāk par pārējo ķermeņa daļu, ko var panākt, sakosto roku vai kāju paceļot uz augšu, atbalstot uz kāda paaugstinājuma.
* Koduma vietas var uzlikt kaut ko aukstu, lai samazinātu niezi un sašaurinātu asinsvadus. Nedrīkst likt žņaugu vai pārsējus, sūkt indi ar muti, griezt vai piededzināt koduma vietu.
* Nedrīkst dot medikamentus, jo nav zināms, kā zāles reaģēs ar čūskas indi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl