Vai zini, kāpēc žāvēt veļu iekštelpās ir bīstami?

Komentāri
Vai zini, kāpēc žāvēt veļu iekštelpās ir bīstami?
Foto: freeimages.com

Glāzgovas Universitātes zinātnieki ir veikuši pētījumu, kurā konstatējuši, ka lielākajā daļā dzīvojamo māju mitruma līmenis gaisā ir daudz augstāks par pieļaujamo normu. Šo faktu eksperti ir skaidrojuši ar to, ka iedzīvotāji visbiežāk veļu pēc mazgāšanas žāvē iekštelpās.

No 100 ģimenēm, kas piedalījās pētījumā,  87% izvēlējās drēbes pēc mazgāšanas žāvēt iekštelpās, īpaši aukstā laika periodā.

Kā jāžāvē veļa?

Foto: freeimages.com

Foto: freeimages.com

Ūdens iztvaikojot, palielina mitruma līmeni par 30%. Tādā veidā radot ideālus apstākļus, lai mājās ”iemitinātos” pelējuma sēnīte. Šā apstākļa dēļ var ļoti ciest tie mājas iedzīvotāji, kuriem ir alerģiskas slimības – astma, siena drudzis u.tml.

Ja tu vai tavi ģimenes locekļi nevarat lepoties ar stipru imunitāti, tad vislabāk centies žāvēt veļu uz balkona vai laukā. Ja tādas iespējas nav, tad nekādā gadījumā telpā, kurā jāguļ.

Jāteic gan, ka centrālās apkures dēļ pie mums dzīvokļos bieži vien gaiss ir ļoti sauss. Tāpēc nereti ārsti tieši iesaka – uz apkures radiatoriem žāvēt veļu, lai kaut mazliet mitrinātu gaisu dzīvoklī.

Lasi vēl