Vai zināji, ka līdz šim matus mazgāji nepareizi?

Komentāri
Vai zināji, ka līdz šim matus mazgāji nepareizi?
Foto: AFP/LETA

Vai esi kādreiz iedomājusies, ka tavs matu mazgāšanas rituāls nav pareizs? Vaicāsi, kas tur nepareizs? Samitrini matus, izmazgā ar šampūnu, izskalo, tad ar kondicionieri un atkal izskalo. Izrādās, ka šis nav pareizākais veids, kā rūpēties par tavu skaistāko rotu – matiem.

Sāc ar skalošanu

Pirms sāc mazgāt matus, izskalo tos karstā ūdenī, kas atvērs matu poras un kutikulu, kā arī momentāni atbrīvos no netīrumiem. Vēl kāds labums – mati labāk uzņems kondicionieri.

Mazgā matus pie saknēm

Ierastais rituāls ir ieziest šampūnu visu matu garumā, tomēr pareizais veids ir šampūnu lietot tikai matu saknēs. Iemasē šampūnu pie pašas galvas ādas un izskalo. Ja mati nav ilgi mazgāti, tad veic šo pašu rituālu, bet tikai beigās pārlaid pāri šampūnu visam matam.

Foto: Īpatnējas frizūras – Tev jāredz!

Kondicionieris tikai matu galos

Nekad, nekad, nekad neizmanto kondicionieri matu saknēs. Mati ātrāk taukosies, un tu noteikti negribi tos mazgāt katru dienu.

Aukstam ūdenim – jā!

Daudzas no mums baidās riskēt, tomēr auksts ūdens liks matiem spīdēt. Kad esi izskalojusi kondicionieri, vēlreiz izskalo matus, bet šoreiz ar aukstu ūdeni. Laika gaitā ievērosi būtisku atšķirību!

Sāc ar kondicionieri

Šis gan neattiecas uz visām sievietēm. Šampūna vietā izmantot kondicionieri ieteicams garu matu īpašniecēm. Var lietot arī matu masku. To atstāj matos divdesmit minūtes.

Foto: Skaistāko matu īpašnieces

Lasi vēl