Komentāri
Vai topošājām  māmiņām ir ieteicams valkāt augstpapēžu kurpes
FOTO: Flickr.com

Liels topošās māmiņas puncis un kārtīgas augstpapēžu kurpes. Mūsu vecmāmiņas šausmās sastingtu. Turpretī tagad grūtnieces, kurām viņas topošās māmiņas statuss it nemaz netraucē ikdienā turpināt staigāt savās iemīļotajās laiviņās, nav nekāds retums. Atcerēsimies kaut vai Keitu Midltoni. Jau krietni lielā grūtniecības termiņā Kembridžas hercogiene uz visiem pasākumiem ieradās augstpapēžu kurpēs.

Ginekoloģe Vineta Volkoviča portālam Skaties.lv/Sievietei atzīst – katrs gadījums ir individuāls. Galu galā grūtniecība nav slimība. Daktere iesaka topošajām māmiņām ieklausīties savā sirdsbalsī, kā viņas jūtas, un pēc šīm sajūtām arī jāorientējas. Ja grūtniece ir visu dzīvi pieradusi valkāt augstpapēžu kurpes, un arī šobrīd viņa jūtas labi un komfortabli, tad kāpēc gan aizliegt sev šo sievišķīgo prieku.

FOTO. Būt topošajai māmiņai, tas ir tik skaisti…

 

Risks – vēnas

Tomēr pieredzējusī daktere uzskata, ka grūtniecība nebūtu īsti tas laiks, kad valkāt augstpapēžu apavus. Ieteicamais apavu papēžu augstums ir divus līdz četrus centimetrus augsts. Arī kurpēs pavisam bez papēža nav ieteicams staigāt, jo grūtniecības laikā veidojas lielāka slodze mugurkaulam.

Ikdienā daktere Volkoviča iesaka tomēr valkāt kurpes ar zemāku papēdi. Pretējā gadījumā tiek traucēta normāla venozā attece. Tādēļ, ja ir nosliece uz varikozo vēnu veidošanos, tad grūtniecība ir viens no tiem periodiem, kad šis process tiek provocēts. Ne velti grūtniecības laikā tām sievietēm, kurām ir problēmas ar vēnām, vēnu speciālisti iesaka valkāt ikdienā speciālās vēnu zeķes. Vislabāk topošajai māmiņai tomēr  padomāt par savām kājām un valkāt tādas kurpes, kurās viņa jūtas ērti. Ja visu dienu ir jābūt vertikālā stāvoklī, bez iespējas atpūsties horizontāli, tad augstpapēžu kurpes uz grūtniecības laiku noteikti vajadzētu atlikt malā.

 

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl