Vai topošājām māmiņām ir ieteicams valkāt augstpapēžu kurpes

Komentāri
Vai topošājām  māmiņām ir ieteicams valkāt augstpapēžu kurpes
FOTO: Flickr.com

Liels topošās māmiņas puncis un kārtīgas augstpapēžu kurpes. Mūsu vecmāmiņas šausmās sastingtu. Turpretī tagad grūtnieces, kurām viņas topošās māmiņas statuss it nemaz netraucē ikdienā turpināt staigāt savās iemīļotajās laiviņās, nav nekāds retums. Atcerēsimies kaut vai Keitu Midltoni. Jau krietni lielā grūtniecības termiņā Kembridžas hercogiene uz visiem pasākumiem ieradās augstpapēžu kurpēs.

Ginekoloģe Vineta Volkoviča portālam Skaties.lv/Sievietei atzīst – katrs gadījums ir individuāls. Galu galā grūtniecība nav slimība. Daktere iesaka topošajām māmiņām ieklausīties savā sirdsbalsī, kā viņas jūtas, un pēc šīm sajūtām arī jāorientējas. Ja grūtniece ir visu dzīvi pieradusi valkāt augstpapēžu kurpes, un arī šobrīd viņa jūtas labi un komfortabli, tad kāpēc gan aizliegt sev šo sievišķīgo prieku.

FOTO. Būt topošajai māmiņai, tas ir tik skaisti…

 

Risks – vēnas

Tomēr pieredzējusī daktere uzskata, ka grūtniecība nebūtu īsti tas laiks, kad valkāt augstpapēžu apavus. Ieteicamais apavu papēžu augstums ir divus līdz četrus centimetrus augsts. Arī kurpēs pavisam bez papēža nav ieteicams staigāt, jo grūtniecības laikā veidojas lielāka slodze mugurkaulam.

Ikdienā daktere Volkoviča iesaka tomēr valkāt kurpes ar zemāku papēdi. Pretējā gadījumā tiek traucēta normāla venozā attece. Tādēļ, ja ir nosliece uz varikozo vēnu veidošanos, tad grūtniecība ir viens no tiem periodiem, kad šis process tiek provocēts. Ne velti grūtniecības laikā tām sievietēm, kurām ir problēmas ar vēnām, vēnu speciālisti iesaka valkāt ikdienā speciālās vēnu zeķes. Vislabāk topošajai māmiņai tomēr  padomāt par savām kājām un valkāt tādas kurpes, kurās viņa jūtas ērti. Ja visu dienu ir jābūt vertikālā stāvoklī, bez iespējas atpūsties horizontāli, tad augstpapēžu kurpes uz grūtniecības laiku noteikti vajadzētu atlikt malā.

 

 

Lasi vēl