Vai organiskā pārtika ir veselīgāka?

Komentāri
Vai organiskā pārtika ir veselīgāka?
Foto: SCANPIX

Organiskā pārtika lēnām pārņem ne tikai veikalu plauktus, bet arī cilvēku prātus. Bet vai tiešām, uzturā lietojot organisko pārtiku, tu nodrošinies arī ar labāku veselību?

Cilvēki arvien vairāk sāk domāt par veselīgu dzīvesveidu. Organisko pārtiku cilvēki izvēlas lietot uzturā, jo tajā ir mazāk pesticīdu un citu ķīmisko vielu, kas nav labvēlīgas organismam, tādējādi paļaujoties, ka nodrošina sevi ar veselību. Tāpat tiek uzskatīts, ka organiskā audzēšana ir saudzīgāka dzīvniekiem un augsnēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr ir jāatzīst – nav pierādīts, ka organiskās pārtikas lietošanas uzturā sniedz būtisku atšķirību veselībai.

Pētījums! Kā atšķiras organiskais un parastais piens

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Angļu profesors Kriss Sīls (Chris Seal) kādā pētījumā konstatēja, ka organiskais piens satur par 50% vairāk omega-3 taukskābes nekā parastais lauksaimniecības piens. Tas, protams, ir labi, jo šīs taukskābes rūpējas par sirds veselību. Tomēr pētījumā tika atklāts arī tas, ka organiskajā pienā ir tikai 4% tauku, kas šo taukskābju atšķirību starp parasto lauksaimniecības un organisko pienu izlīdzina.

Kāpēc veselību nevar izmērīt

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Lai iegūtu jebkādus datus par to, kā organiskā pārtika ietekmē veselību, būtu jāveic eksperiments, kur nejauši atlasīti cilvēki tiktu sadalīti divās grupās, kur vienai grupai vairākus mēnešus būtu jāēd tikai organiskā pārtika. Tomēr pat tad varētu izmērīt tikai holesterīna līmeni un svaru, kas nekādi neparāda pilnu veselības ainu. Sīls norāda, ka tas arī ir iemesls, kāpēc nav pierādāms apgalvojums, ka organiskā pārtika ir veselīgāka par parasto.

Foto:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl