Vai organiskā pārtika ir veselīgāka?

Komentāri
Vai organiskā pārtika ir veselīgāka?
Foto: SCANPIX

Organiskā pārtika lēnām pārņem ne tikai veikalu plauktus, bet arī cilvēku prātus. Bet vai tiešām, uzturā lietojot organisko pārtiku, tu nodrošinies arī ar labāku veselību?

Cilvēki arvien vairāk sāk domāt par veselīgu dzīvesveidu. Organisko pārtiku cilvēki izvēlas lietot uzturā, jo tajā ir mazāk pesticīdu un citu ķīmisko vielu, kas nav labvēlīgas organismam, tādējādi paļaujoties, ka nodrošina sevi ar veselību. Tāpat tiek uzskatīts, ka organiskā audzēšana ir saudzīgāka dzīvniekiem un augsnēm.

Tomēr ir jāatzīst – nav pierādīts, ka organiskās pārtikas lietošanas uzturā sniedz būtisku atšķirību veselībai.

Pētījums! Kā atšķiras organiskais un parastais piens

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Angļu profesors Kriss Sīls (Chris Seal) kādā pētījumā konstatēja, ka organiskais piens satur par 50% vairāk omega-3 taukskābes nekā parastais lauksaimniecības piens. Tas, protams, ir labi, jo šīs taukskābes rūpējas par sirds veselību. Tomēr pētījumā tika atklāts arī tas, ka organiskajā pienā ir tikai 4% tauku, kas šo taukskābju atšķirību starp parasto lauksaimniecības un organisko pienu izlīdzina.

Kāpēc veselību nevar izmērīt

Foto: SCANPIX

Foto: SCANPIX

Lai iegūtu jebkādus datus par to, kā organiskā pārtika ietekmē veselību, būtu jāveic eksperiments, kur nejauši atlasīti cilvēki tiktu sadalīti divās grupās, kur vienai grupai vairākus mēnešus būtu jāēd tikai organiskā pārtika. Tomēr pat tad varētu izmērīt tikai holesterīna līmeni un svaru, kas nekādi neparāda pilnu veselības ainu. Sīls norāda, ka tas arī ir iemesls, kāpēc nav pierādāms apgalvojums, ka organiskā pārtika ir veselīgāka par parasto.

Foto:

Lasi vēl