Vai monogāmija ir iespējama? Ja gribi dzīvi nodzīvot ar vienu partneri, meklē cilvēku ar līdzīgu informācijas uztveri

Pievienot komentāru
Vai monogāmija ir iespējama? Ja gribi dzīvi nodzīvot ar vienu partneri, meklē cilvēku ar līdzīgu informācijas uztveri
FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Visbiežāk partnerus sievietes mainot Austrijā. Viņām intīmās attiecības dzīves laikā ir vidēji ar deviņiem vīriešiem. Taču visuzticīgākās ir vjetnamietes, vairumam no viņām visu mūžu ir tikai viens partneris. Kādi ir speciālistu uzskati – vai monogāmija mūsdienās pastāv, un – vai vispār ir iespējama.

Psiholoģe Dace Rolava un ginekoloģe Dace Matule piekrīt, ka audzināšanai ģimenē un vecāku piemēram ir liela loma, lai bērni savā dzīvē veidotu monogāmas attiecības, tomēr tas nav noteicošais faktors. Ginekoloģe savā praksē ir sastapusi ļoti maz pacientu, kurām ir bijis tikai viens seksuālais partneris, un sauc demokrātiju par vienu no laulības nestabilitātes iemesliem, jo monogāmija beidzas tur, kur ir atļauta šķiršanās.

Skaties foto:

Visjaunākie pētījumi liecina, – lai pāris nodzīvotu saskanīgā laulībā visu mūžu, ir jāsaskan t.s. ķīmijai jeb smaržas molekulas DNS. Pārim ir monogāmas un ilgstošas attiecības, ja sakrīt informācijas uztvere. Var būt audiālā tipa cilvēki un vizuālā tipa cilvēki. Ja izdodas satikt otru pusi ar tādu pašu pasaules uztveri, tad izredzes nodzīvot ar vienu partneri ir lielas.

Skaties video: