Vai grūtniece drīkst sauļoties? Atbild populārā dūla Katrīna Puriņa-Liberte

1 komentārs
Vai grūtniece drīkst sauļoties? Atbild populārā dūla Katrīna Puriņa-Liberte
INSTAGRAM

Līdz ar vasaras iestāšanos saule arvien vairāk priecē ar savu siltumu, un tikai retais spēj turēties pretim vēlmei zvilnēt pludmalē vai saules peldes baudīt citos apstākļos. Sauļošanos nevajadzētu liegt arī topošajām māmiņām, taču jāņem vērā pāris būtiski ieteikumi.

Ārste, jauno māmiņu izglītotāja, dūla un dzīvesstila blogere Katrīna Puriņa-Liberte, jūsmo par vasaru, ko mēs, ziemeļnieku tauta, esam gaidījuši ilgi un novērtējam katru saulaino dienu, bieži vien tajās atrodoties ārpus telpām, tādējādi uzņemot siltumu un D vitamīnu. Katrīna ikvienam atgādina: ”Ļauj saulei sniegt pozitīvas emocijas, ievērojot piesardzību!”

”Kā mediķe uzskatu, ka par sauļošanos un aizsardzību pret saulītes kaitīgo pusi jāizglīto visu gadu, jo aiz mākoņiem tā ir vienmēr, un, lai kā tā mēdz priecēt, diemžēl tieši saules stari ir viens no faktoriem, kas palielina ādas novecošanu un paaugstina iespēju saslimt ar ādas vēzi dažādās vecuma grupās,” stāsta Katrīna.

Viņa piekodina, ka īpaša uzmanība, sauļošanās sezonu uzsākot, ir jāpievērš maziem bērniem, grūtniecēm un senioriem.

”Ja esi topošā māmiņa, ņem vērā, ka drīkst baudīt saules starus, taču arī gaidību laikā īpaši jāpievērš uzmanība savas ādas tipam.

Ļoti svarīgi būtu atcerēties, ka grūtniecības laikā āda var kļūt jutīgāka, kā arī tai ir nosliece uz pigmentācijas plankumu veidošanos, tādēļ uzturēšanās saulē jāizvērtē īpaši uzmanīgi un obligāti jālieto saules aizsargkrēmi – droši vari lietot tos krēmus, kurus iesaka bērna jutīgajai ādai,” iesaka speciāliste.

Katrīna uzsver, ka grūtnieces vēderu drīkst sauļot, taču jāatceras par aizsargkrēma lietošanu un jāseko līdzi tam, cik ilgi uzturas saulē.

”Ļoti būtiski saprast, ka ne jau paši saules stari var nodarīt kaitējumu mazulim mātes vēderā, bet tieši tas, ka topošā māmiņa sakarst, un tādējādi palielinās ķermeņa temperatūra, radot nelabvēlīgus apstākļus bērniņam.

Tādēļ, karstās vasaras dienās un sauļojoties, ļoti svarīgi atcerēties par papildu ūdens uzņemšanu lielākos daudzumos, nekā ierasts ikdienā.”

 

View this post on Instagram

 

Parunāsim par sauļošanos! ☀️☀️☀️ pirmkārt, tädēļ, ka tas šobrīd ir aktuāli mums katram – vasara ir sākusies un saulīte spīd gandrīz katru dienu. Otrkārt, mani uzrunäja @stockmann.riga savam vasaras produktu katalogam izveidot rakstu par ieteikumiem, lietojot saules kosmētiku un sauļojoties. Komandā ar @dr.valeine mums ir izdevies lielisks raksts! Ja Tev nav @stockmann.riga vasaras katologs, to iegūt bez maksas vari Stockmann veikalā. ☀️ Veidojot rakstu, veicu izpèti par saules aizsargkrēmiem un konsultējos ar kolēģiem. Lūk mans tops – ar kuru vari iepazīties šķirot bildes uz priekšu ➡️ ☀️ Jau kad biju Bali, mans favorīts tad un nemainīgi arī tagad ir @institut_esthederm saules līnija un pagaidām arī neesmu atradusi labāku paštonējošo krēmu, kā no šīs sērijas. Es vispār ļoti mīlu šo kosmētiku. ☀️ Nākamie favorīti un jaunatklājumi: @clarinsofficial jaunā saules līnija- īpaši draudzīga ne tikai mūsu ādai, bet arī ūdenī mītošajiem koraļļiem! Mans top top atklājumums, kuru pati iegādāšos ir šī zīmola cushion tonālais ar SPF 50! Ņemot vērā manas ādas noslieci uz pigmentācijas veidošanos, krēmus ar SPF uz sejas, lietoju visu gadu. Un vēl šim zīmolam ir paštonējošā eļļa, kuras sastāva dēļ, to īpaši iemīļojošas grūtnieces ☀️ Rekomendēju arī @filorga_france saules līniju- īpaši uzsverot uz krēmu pēc sauļošanās, lai nostiprinātu iedegumu un koptu ādu. Neaizmirsti arī par matiem saulē – tam noderēs matu eļļa. ☀️ un ja man būtu iespēja – es lietotu visu no @sisleyparisofficial – franču kosmētika, kas iedarbojas šūnu līmenī. Ja vien vari atļauties – tā ir dieviešu kosmētika. Un līdz 30.06 visai kosmētikai -20% ☀️ rekomendēju un ceru, ka mani atklājumi noderēs arī Tev ☀️ #svinamvasaru

A post shared by Katrina Purina-Liberte (@perlumamma.lv) on