Vai drīkst nodarboties ar seksu, ja esi saaukstējusies vai slima ar gripu

Komentāri
Vai drīkst nodarboties ar seksu, ja esi saaukstējusies vai slima ar gripu
FOTO: pixabay.com

Mēdz teikt, ka sekss ir labākais zāles pret galvassāpēm. Ar seksa palīdzību var nodzīt lieko svaru. Arī sāpes kritiskajās dienās mazina regulāra nodarbošanās ar seksu. Sekss palīdz pret depresiju un vēl un vēl… Izrādās, pastāv uzskats, ka ar seksu var ārstēt arī gripu un saaukstēšanos. Tā kā tieši tagad pienācis gadalaiks, kad ir iespēja ”saķert” gan iesnas, gan kakla sāpes, gan vīrusu, der uzzināt, vai sekss tiešām var izārstēt arī puņķus un klepu.

Sekss – vakcīna pret saaukstēšanos

Vairāki speciālisti uzskata, ka aktīvs sekss palielina organismā  imunitāti stimulējošas vielas. Tas ir imūnglobulīns A, kas pasargā organismu no dažādām elpošanas ceļu slimībām. Tādā veidā sekss saaukstēšanās pašā sākumā pastiprina slimnieka imunitāti un palīdz ātrāk tikt galā ar vīrusu vai saaukstēšanos
Tomēr ir jāņem vērā, ka seksa laikā tavi vīrusa baciļi var darīt ļaunu seksa partnerim. Pēc mīlēšanās viņam risks arī saslimt ar nelaimīgo vīrusu palielinās. Tāpēc, pirms meties mīlas rotaļās, lai aizdzītu savu slimību, izvērtē situāciju! Ja tā ir maza saaukstēšanās, tev noteikti nenāks par ļaunu nedaudz pasvīst. Organisms izstrādās endorfīnus ( laimes hormonus), un pēc tam tu iemigsi saldā miegā. Taču, ja tev ir gripa, tad karstasinīga mīlēšanās situāciju padarīs vēl sliktāku un sarežģīs atveseļošanās gaitu. Katrā ziņā, pirms klepojot un šņaukājoties, meties mīlas rotaļās, izvērtē savus spēkus, sajūtas un padomā par partneri.

FOTO. Interesanti, vai arī dzīvnieku pasaulē nododas mīlas rotaļām, ja viens no partneriem nejūtas labi?

 

Sekss saaukstēšanās laikā – plusi un mīnusi

Par

  • Nodarbošanās ar seksu palielina imunitāti, organisms labāk tiek galā ar slimību.
  • Seksa laikā elpošana kļūst intensīvāka un biežāka. Vieglas saaukstēšanās gadījumā sekss palīdz ventilēt plaušas.
  • Mīlēšanās laikā izstrādājas endorfīni, uzlabojas gan garastāvoklis, gan miega kvalitāte, gan organisma spēja pretoties slimībai.

Pret

  • Paaugstinās partnera saslimšanas risks. Tas ir bīstami gadījumos, ja saslimšana nav vienkārša saaukstēšanās, bet gan gripa vai cita vīrusa infekcija.
  • Fiziskas aktivitātes ( arī sekss) var būtiski ietekmēt atveseļošanās procesu. Īpaši, ja ir augsta temperatūra, nevajadzētu radīt papildus slodzi sirdij, muskuļiem. Slodze arī paaugstina asinsspiedienu.
  • Nodarbošanās ar seksu stipras saaukstēšanās gadījumā var paaugstināt temperatūru. Tādēļ pēc mīlēšanās slimnieks var justies vēl sliktāk.
  • Ja ir iesnas, klepus un galvassāpes, sekss patīkamu izjūtu vietā var radīt nepatīkamas. Šāds rezultāts automātiski izslēdz iespēju, ka sekss var palīdzēt atveseļoties.

Lasi vēl