Vai čipsi var būt veselīgi? Jā! Ja esi tos gatavojusi pati…

Komentāri

Zināms, ka tādai uzkodai kā čipsi, ir viena nelāga īpašība,  – ja esi sācis tos ēst, tad apstāties nav iespējams pirms trauks ir tukšs. Tāpat ir zināms, ka neviens diētas ārsts neteiks, ka čipsi ir ļoti veselīga uzkoda. Taču pavisam cita lieta, ja šo našķi būsi gatavojusi pati, turklāt pat no bietēm un sīpoliem, un siera.

Šefpavārs Oskars Cimdars demonstrē, kā ērtāk un ātrāk sagatavot un pagatavot no dārzeņiem kraukšķus jeb čipsus. Būs nepieciešami Savojas kāposti, kartupeļi, sīpoli, burkāni, pastinaki, bietes un topinambūri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kartupeļu un topinambūru čipsiem svarīgi sagriezt tos ļoti plānās šķēlītēs. Pirms tam paturēt vismaz 15 minūtes aukstā ūdenī, tad čipsi sanāks kraukšķīgāki. Liek karstā eļļā aptuveni 180 grādu. Abu dārzeņu šķēlītes jāliek eļļā pa vienam un pamaisīt, lai apcepās brūni no abām pusēm. Savojas kāposta lapiņas atdala pa vienai, izgriežot lielo stīgu. Burkānu un pastinaku sašķērē garās plēksnītēs. Sīpolu nomizo, pārgriež uz pusēm un sašķēlē mazās šķēlītēs, arī no bietes izveido mazas, plānas šķēlītes. Tālāk apstrādātos dārzeņus visus pa vienam noplaucē ūdenī. Savojas kāposts un bietes verdošajā ūdenī jāpatur 30 sek. – 1 min.,pārējie dārzeņi īsāku laiku. Pēc tam liek cepeškrāsnī, kas uzkarsēta līdz 90  grādiem.  Sarīvētu sieru izber uz cepampapīra un arī liek  cepeškrāsnī  uz aptuveni piecām minūtēm. Čipsus var pasniegt ar mērcēm. Piemēram, mērce no skābā krējuma, mārrutkiem un garšaugiem.

 Video

Lasi vēl