Vai čipsi var būt veselīgi? Jā! Ja esi tos gatavojusi pati…

Komentāri

Zināms, ka tādai uzkodai kā čipsi, ir viena nelāga īpašība,  – ja esi sācis tos ēst, tad apstāties nav iespējams pirms trauks ir tukšs. Tāpat ir zināms, ka neviens diētas ārsts neteiks, ka čipsi ir ļoti veselīga uzkoda. Taču pavisam cita lieta, ja šo našķi būsi gatavojusi pati, turklāt pat no bietēm un sīpoliem, un siera.

Šefpavārs Oskars Cimdars demonstrē, kā ērtāk un ātrāk sagatavot un pagatavot no dārzeņiem kraukšķus jeb čipsus. Būs nepieciešami Savojas kāposti, kartupeļi, sīpoli, burkāni, pastinaki, bietes un topinambūri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kartupeļu un topinambūru čipsiem svarīgi sagriezt tos ļoti plānās šķēlītēs. Pirms tam paturēt vismaz 15 minūtes aukstā ūdenī, tad čipsi sanāks kraukšķīgāki. Liek karstā eļļā aptuveni 180 grādu. Abu dārzeņu šķēlītes jāliek eļļā pa vienam un pamaisīt, lai apcepās brūni no abām pusēm. Savojas kāposta lapiņas atdala pa vienai, izgriežot lielo stīgu. Burkānu un pastinaku sašķērē garās plēksnītēs. Sīpolu nomizo, pārgriež uz pusēm un sašķēlē mazās šķēlītēs, arī no bietes izveido mazas, plānas šķēlītes. Tālāk apstrādātos dārzeņus visus pa vienam noplaucē ūdenī. Savojas kāposts un bietes verdošajā ūdenī jāpatur 30 sek. – 1 min.,pārējie dārzeņi īsāku laiku. Pēc tam liek cepeškrāsnī, kas uzkarsēta līdz 90  grādiem.  Sarīvētu sieru izber uz cepampapīra un arī liek  cepeškrāsnī  uz aptuveni piecām minūtēm. Čipsus var pasniegt ar mērcēm. Piemēram, mērce no skābā krējuma, mārrutkiem un garšaugiem.

 Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl