Uzzini visu par blenderu priekšrocībām un trūkumiem

Komentāri
Uzzini visu par blenderu priekšrocībām un trūkumiem
Foto: Flickr.com/Chris Waits

Lai gan blenderi var izmantot dažādu ēdienu pagatavošanai, ne visi modeļi vienlīdz labi derēs gan augļu un dārzeņu smalcināšanai, gan arī mērču un krēmzupu gatavošanai. Tāpēc izvēloties ņem vērā katra blendera priekšrocības un vajadzības.

Rokas blenderis

Sastāv no roktura un korpusa, kas apvienots ar blendējamo kāju (maisāmo stieni) un uzgali. Visvienkāršākajā variantā komplektēts ar nelielu mērtrauku. Dārgākām ierīcēm iespējami vairāki kājas uzgaļi un ātrumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plusi:
+ aizņem maz vietas;
+ var sablendēt gan nelielu daudzumu mērtraukā, gan lielu daudzumu masas turpat katlā vai bļodā.

Mīnusi:
– blendējot rokā jātur blenderis un vēl nepārtraukti jāspiež uz vadības pogas, bet ar otru roku jāpietur blendējamais trauks;
– lētajiem modeļiem bieži ir neparocīgs pogu izvietojums;
– nevar novietot stacionāri;
– komplektācijā esošais trauks nereti ir visai nestabils;
– nevar sasmalcināt ledu;
– nav parocīgs kokteiļu gatavošanai.

Piemērots:
Mobilai saimniekošanai, lieliem apjomiem, dārzeņu, ogu un augļu biezeņu pagatavošanai. Lētākie varianti ar plastmasas kāju un nelielu jaudu (300–350 W) piemēroti tikai viegli šķīstošu produktu blendēšanai: ogām, augļiem saldajiem ēdieniem, turklāt tikai tad, ja ierīci lieto paretam, nevis bieži un intensīvi. Dārgākas ierīces ar metāla kāju un papildu uzgali piemērotas biežai mērču, biezzupu un līdzīgu, turpat katlā blendējamu ēdienu gatavošanai, turklāt lielā daudzumā.

Kombinētais blenderis

Līdzīgs rokas blenderim, ar metāla kāju, ar vidēju vai spēcīgu jaudu un vairākiem ātrumiem, tikai komplektēts ar dažādiem papildu aksesuāriem: vairākiem uzgaļiem, nazīšiem, putojamām slotiņām un uzgaļiem mīklas mīcīšanai. Komplektā bieži ir arī vairāki trauki. Komplektācija padara šo ierīci līdzīgu virtuves minikombainam, bet atšķirībā no kombaina ar blenderi nevar sagriezt dārzeņus, izspiest sulu, samalt gaļu.

Plusi:
+ var sablendēt gan lielu daudzumu masas katlā vai bļodā, gan nelielu apjomu traukā;
+ piemērots dažādu produktu smalcināšanai un blendēšanai.

Mīnusi:
– uzglabājot aizņem diezgan daudz vietas;
– daudzie piederumi ar laiku mēdz pazust;
– maksā diezgan dārgi.

Piemērots:
Tiem, kas mēdz gatavot ļoti daudzveidīgu ēdienu klāstu – gan sev, gan daudziem viesiem.

Galda blenderis

Masīvāka ierīce par rokas blenderi. Sastāv no stabilas pamatnes, uz kuras novieto blendējamo trauku ar smalcinātāju. Komplektā var būt vairāki trauki un uzgaļi.

Plusi:
+ ja virtuve ir pietiekami liela, ērti izmantot stacionāri ikdienā – nav jāpako iekšā un ārā;
+ komplektēts ar dažādiem uzgaļiem, putojamo slotiņu un mīklas mīcāmajām stangām, līdz ar to iekļauj arī miksera funkciju;
+ var smalcināt ledu.

Mīnusi:
– aizņem krietnu vietu;
– lietojot stacionāri, nepieciešama ērta vieta uz virtuves darba virsmas;
– kokteiļus, mērces, biezeņus var pagatavot tikai vidējā daudzumā, jo stacionārais trauks nepārsniedz 2 litru tilpumu, arī pavisam nelielu daudzumu nav ērti gatavot;
– slikti smalcina šķiedrainus dārzeņus.

Piemērots:

Tiem, kas iecienījuši daudzveidīgu ēdienkarti un ja ēdienu gatavo nelielos daudzumos. Standarta galda blenderis labi kalpos ikdienas lietošanā, bet profesionāla ierīce būs piemērota ļoti aktīvai un intensīvai saimniekošanai (šai tehnikai ir pieejamas rezerves daļas, kādu plaša patēriņa tehnikai nav).

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl