Uzzini! Vai ēst dzemdību laikā nav bīstami veselībai

0 Komentāru
Uzzini! Vai ēst dzemdību laikā nav bīstami veselībai
Foto: pixabay.com

Ņūfaundlendas Memoriālās universitātes zinātnieki ir izpētījuši, ka grūtnieces dzemdību laikā drīkst ēst. Speciālisti apgalvo, k ilgu laiku valdījis uzskats, ka grūtniecēm ēst dzemdību laikā nav ieteicams. Līdz šim speciālistiem esot bijis viedoklis, ka ēšana dzemdību laikā palielina risku, ka būs nepieciešams ķeizargrieziens, kura veikšanai, kā zināms,  jālieto anestēzija. Turklāt topošā māmiņa var aizrīties.

Portāls The Daily Mail ziņo, – pētījuma veicēji apgalvo, ka mūsdienās šādi starpgadījumi dzemdību laikā nav novērojami, īpaši, ja cilvēkiem ir labs veselības stāvoklis. Turklāt zinātnieki akcentē, ka dzemdētājai ir nepieciešama tieši tikpat liela enerģija, kā maratonistam veicot 40 kilometru garo distanci.

Ja jaunā māmiņa dzemdību laikā ir badā, tad viņas organisms sāk izmantot organismā esošos taukus kā enerģijas avotu. Anestēzija mūsdienās ir kļuvusi daudz nekaitīgāka, bet māmiņām dzemdību periodā ir nepieciešams uzņemt enerģiju, kaut ko apēdot.

Vai Latvijas topošajām māmiņām dzemdību laikā ir ļoti liela apetīte, Skaties.lv/Sievietei jautāja Rīgas Dzemdību nama Dzemdību centra vecākai vecmātei Kristīne Emburei-Zapoļskai. Viņa pastāstīja, ka Rīgas Dzemdību namā un, visticamāk, arī citās Latvijas dzemdību nodaļās, nekad nav bijis aizliegums dzemdību laikā grūtniecei ēst: ” Jā, ir ieteikumi nepārēsties un neēst smagu barību. Taču parasti tās padsmit stundas, kamēr ilgst dzemdības, neatļaut grūtniecei ēst, būtu absurds. Protams, ja grūtniece iedomātos kaut ko apēst kontrakciju laikā, tad ēšana var būt bīstama, jo ir pastiprināti jāelpo. Taču citādi, dzemdību laikā, ēdot aizrīties, ir tikpat lielas iespējas, kā ikdienā sēžot pie galda.”

Ieteicamā ēdienkarte topošai māmiņai dzemdību laikā: augļi, jogurti, putras, musli.

Tiesa, vecmāte atzina, ka parasti topošās māmiņas dzemdību laikā nav nekādas lielās ēdājas. Vislielākā apetīte parasti rodas pēc dzemdībām.

 FOTO. Attēli, kas aicina tevi izbaudīt laiku, kad bērns vēl būs pavisam mazs…

0 Komentāru