Komentāri

Rudens un arī pirmais ziemas mēnesis decembris tāds, kāds tas šogad, ir dažādu vīrusu triumfa laiks. Laimīga var būt māmiņa, kurai bērni nekad neslimo, jo reti kuram mazulim šajā gadalaikā nav iesnu vai klepa. Tūlīt varēsi uzzināt, kā ar šīm nebūšanām vislabāk tikt galā.

Visbiežāk dažādas vīrusu infekcijas skar tieši elpceļus. Trīs bērnu māmiņa Ērika arī zina, ko nozīmē bieža bērnu slimošana. Visbiežākā situācija Ērikas mājās, ja bērni pamanās saaukstēties vai “saķert” vīrusu, tad ar parasto klepus sīrupiņu “cauri netiek”. Slimošana ievelkas, un beidzas viss ar slimnīcu vai antibiotikām. Nereti, ja bērns ir saslimis ar kādu no elpceļu slimībām, ārsta uzstādītā diagnoze ir bronhīts, jo ar šo slimību visbiežāk slimo tur, kur ir mitrs un auksts klimats.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Bērnu pneimonoloģe Renāte Snipe akcentē, ka ir nepareizi ārstēt vīrusa infekciju ar antibiotikām. Galvenā ārstēšana ir mierīgs režīms, jādzer daudz šķidruma, vajadzības gadījumā jālieto dažādas atklepojošās tējas un dabīgi līdzekļi atkrēpošanas veicināšanai. Antibiotikas noteikti nav pirmā izvēle, ar ko ārstēt bronhītu.

Plaušu karsonis, ar ko arī bērni slimo gada aukstajos mēnešos, diemžēl visai bieži mēdz būt bakteriāls audu iekaisums, kas ir kā bronhīta komplikācija. Šo slimību ārstē ar antibiotikām.

Mājas apstākļos var veikt inhalācijas. Ja inhalācijās tiek izmantotas vecmāmiņu metodes, kad tiek uzvārīta tēja vai kartupeļi un bērns, pārsedzies ar segu, elpo šos garaiņus, pastāv risks apdedzināties. Tādēļ ārsti iesaka īpašu inhalāciju medicīnisku ierīci, ar kuru vispareizāk elpot fizioloģisku šķīdumu.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl