Uzzini, kā ilgāk saglabāt Ziemassvētku eglīti

Pievienot komentāru
Uzzini, kā ilgāk saglabāt Ziemassvētku eglīti

Eglīte ir viena no svarīgākajām Ziemassvētku sastāvdaļām, bez kuras svētki mūsu mājās nav iedomājami.

Lai istaba nepārvērstos par skuju pūzni un eglīte zaļotu pēc iespējas ilgāk, nepieciešams to pareizi kopt. Ir daudz dažādu veidu, lai saglabātu tavu egli dzīvāku.

  • Pirmais solis, kas tev jāievēro, ir eglītes atlase. Ja pirksi eglīti no tirdziņiem, kur tās pārdod, esi uzmanīga un kārtīgi aplūko eglīti, vai tā nav veca un skujas nav brūni zaļas. Vienīgā iespēja, lai nepārprotami iegādātos svaigu eglīti, ir braukt tai pakaļ uz mežu.
  • Otrais solis, kas palīdzēs eglīti saglabāt pēc iespējas zaļāku, ir tās pārvešana mājās. Aptin eglīti ar diegiem, vai labākajā gadījumā – ietin eglīti pārtikas maisā, lai netraumētu egles zariņus un nenobirtu skujas.
  • Trešais solis, ja vēlies eglīti savās mājās ieraudzīt arī Jaunajā gadā, rūpējies par tās mitrināšanu. Uzstādot eglīti, paliec apakšā trauciņu, labākā gadījumā burku ar ūdeni, un veic ikdienas pārbaudi, vai tā nav visu “izdzērusi”, ja ir, piepildi atkal ar ūdeni.
  • Ceturtais solis – turi egli prom no tiešiem saules stariem, radiatoriem, kur sausais gaiss būtiski var ietekmēt eglītes dzīves ilgumu.
  • Piektais solis – ja esi iecienījusi nevis eglīšu mantiņas, bet lampiņas, tad egles zarus izrotā tikai ar LED lampiņām, kas neizraisīs ugunsgrēku un ietaupīs elektrību. Ja esi no tām, kurai katrai eglīšu mantiņai ir nozīme, nepārcenties. Nepārkarini egles zarus, lai tie nenoliektos, kā arī izvairies no brīnumsvecīšu lietošanas, kas var aizdedzināt eglītes zariņus.