Komentāri
Uzzini! Ceļvedis māmiņām bērnu interešu izglītībā. Tavs bērns – daiļslidotājs
FOTO: slidotprieks.lv

Bērns šogad ir uzsācis skolas gaitas, bet tu vēlies, lai brīvo laiku viņš pavada aktīvi un lietderīgi. Varbūt tev šķiet, ka bērnudārzā tavam acuraugam ir par maz fizisko nodarbību, tādēļ būtu nepieciešami vēl kādi papildu treniņi. Turpmākās nedēļas Skaties.lv/Sievietei tevi iepazīstinās ar dažādām bērnu interešu izglītības un fizisko aktivitāšu iespējām. Kas jāņem vērā vecākiem, vedot bērnu uz konkrēto pulciņu vai treniņu, ar ko jārēķinās, kādas ir izmaksas. Šodien uzmanības centrā – daiļslidošana.

Īpaši mazām meitenēm acis iemirdzas, kad ziemā televīzijas ekrānā var vērot skaistā, graciozā sporta veida – daiļslidošanas – sacensības. Lai arī saproti, ka šis sporta veids nebūt nav tik viegls, kā izskatās, arī tev, iespējams, ļoti gribas, lai tavs bērns uzstātos uz lielās ledus arēnas skaistas mūzikas pavadībā, skaistā kleitā. Kad, kur un kā vislabāk sākt nodarboties ar daiļslidošanu, un cik šis sporta veids izmaksā, Skaties.lv/Sievietei jautā sertificētai daiļslidošanas trenerei un tiesnesei Agitai Ābelei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vispirms jāizmēģina

Slidošana ir saistīta ar izteiktu koordinācijas mehānisma darbību. Uz slidenas virsmas jāstrādā ne tiki konkrētām ārējām muskuļu grupām, bet īpaši jāstrādā iekšējiem muskuļiem, kas notur stāju. Tas ne visiem uzreiz padodas.
Daudziem bērniem var būt arī emocionālas dabas problēmas, jo nereti vecāki ir tie, kuri vēlas, lai bērns īsteno viņa nepiepildīto sapni. Bērnam ir pašam jāvēlas un jābūt motivētam slidot, citādi viņš nodarbības var uztvert kā sodu, kad viņš tiek atrauts no kādām citām sev patīkamām nodarbēm. Tāpēc, lai saprastu, kā ir atrasties uz ledus, kādas sajūtas, vēlams ir bērnu vispirms aizvest uz ledus halli, lai viņš sajūt kontaktu ar treneri, iepazīst vidi. Vislabāk uzreiz atrast tuvāko ledus halli, izdevīgākos laikus treniņiem, bet tad vismaz vienu reizi piedāvāt bērnam pamēģināt. Šī viena vai pāris reizes nedaudz pateiks priekšā – patiks bērnam slidot vai nē.

Piemērotākais vecums

Ar jebkuru koordinācijas sporta veidu labāk sākt nodarboties tieši tajā vecumā, kad šis koordinācijas process veidojas. Sākot no 4-5 gadu vecuma līdz 10 -12 gadu vecumam. Turklāt visi ķermeņa plastikas attīstības procesi, kas ir saistīti ar koordināciju, korelējas ar intelektuālo procesu attīstību. Līdz ar to bērnam caur kustībām pilnveidojas arī intelektuālo procesu norise, kas ir ļoti svarīgi tajā laikā, ko saucam par ”straujo augšanu”.

Izmaksas

Ir jārēķinās, ka ledus sporta veidi ir dārgi. Lai arī teorētiski vietu, kur var trenēties ir daudz – vairākas ledus halles Rīgā. Ledus halles Ozolniekos, Valmierā, Daugavpilī, Ogrē u.c. pilsētās, tās ir ļoti pieprasītas un noslogotas. Trenēties vēlas gan hokejisti, gan daiļslidotāji. Tādēļ visizdevīgāk ir, ja bērniem skolā ir otrā maiņa. No rītiem ledus nav tik aizņemts, līdz ar to ir lētāka maksa par treniņu. Pēc skolas – pēcpusdienā gribētāju ir ļoti daudz, tad ledus īre ir dārga. Jārēķinās, ka viens treniņš var izmaksāt no 14 līdz 20 eiro. Pirmajās izmēģinājuma reizēs var slidot ar īrētām slidām. Ja ir nodoms nodarboties nopietnāk – divas reizes nedēļā, tad ir vēlams iegādāties savus slidzābakus un slidas. Vislabāk, protams, specializētos veikalos. Atkarībā no tā, cik mīksts un ērts zābaks, cik augstas kvalitātes slidas, ir atkarīga arī cena. Summa, ar kādu jārēķinās, – sākot no 50 eiro. Lētākus izvēlēties nav ieteicams, jo tad nereti ir nekvalitatīvi piestiprinātas slidas pie zābakiem, kā arī slidzābaki ļoti ātri novalkāsies un būs jāpērk jauni.

FOTO.

Latvija var!

Ja daiļslidošanā ir labi panākumi un bērnu tā aizrauj, Latvijā ir sportisti, kuriem var līdzināties. Pamazām Latvijas daiļslidotāji sevi pierāda šajā sporta veidā. Patlaban varam lepoties, jo mums ir ļoti talantīgs, perspektīvs sportists Deniss Vasiļjevs no Daugavpils, kurš Rīgā junioru Grand Prix sacensībās izcīnīja otro vietu. Denisam visi daiļslidošanas eksperti paredz lielisku nākotni. Cerams, ka viņš 2018. gadā startēs Olimpiskajās spēlēs, jo ar nākamo gadu varēs jau piedalīties pieaugušo sacensībās.
Tāpat no Latvijas Eiropas čempionātā augsto 7. vietu ieguva Angelina Kučvaļska, kura pagājušajā sezonā pirmo reizi varēja startēt pieaugušo sacensībās. Tagad Angelina ir uzaicināta uz pieaugušo Grand Prix posmu.
Protams, kā jebkurā sporta veidā, ja ir vēlme sasniegt augstu līmeni, tad jau kopš bērnības šai nodarbei ir jākļūst par dzīvesveidu. Tas nozīmē, ka jātrenējas 3-4 stundas katru dienu. Daiļslidošana prasa lielu atbalstu no bērna ģimenes, skolas, bet pats galvenais – paša bērna milzīgu atdevi un vēlmi sasniegt mērķus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl