8 komentāri
Uztura speciāliste: Bezalkoholiskais alus ir lielisks vitamīnu avots
Pixabay

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku pievēršas veselīgam dzīvesveidam – sporto, ēd veselīgāk, samazina alkohola patēriņu. Bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva tiem, kuriem garšo alus, taču dažādu apstākļu dēļ to nevar vai negrib lietot ikdienā. Turklāt bezalkoholiskais alus satur mazāk kaloriju, tāpēc ir draudzīgs tiem, kuri vēlas samazināt svaru, un ir lielisks B grupas vitamīnu, aminoskābju, kalcija, fosfora un magnija avots.

”No uzturzinātnes viedokļa alus ir interesants dzēriens, jo tas ir B grupas vitamīnu avots. Alū atradīsiet vitamīnus B2, B3, B6, B9, kā arī mazākā daudzumā – citus B grupas vitamīnus. B vitamīnu grupai ir ārkārtīgi plašas funkcijas vielmaiņas un nervu sistēmas uzturēšanas procesos,” stāsta reģistrētā uztura speciāliste un uzturzinātnes maģistre Ksenija Andrijanova.

No minerālvielām alū atrodami magnijs, fosfors, kālijs un selēns. Pēdējam – selēnam – vērts pievērst īpaši lielu uzmanību, jo tas ir antioksidants, kura lomu organisma procesos vienkāršoti varētu paskaidrot kā vairogu, kas pasargā no kaitīgās vides ietekmes.

”Lai arī cik labi tas neizklausītos, mediķi nevar ieteikt alu kā vitamīnu avotu – protams, alkohola satura tajā dēļ. Taču situācija radikāli mainās, ja alus ir bezalkoholisks,” uzsver uztura speciāliste.

”Lai arī bezalkoholisks alus ir objekts daudziem jokiem un tautās pastāv viedoklis, ka tas ir sods tiem, kuri atrodas pie stūres, jaunākās tendences parāda, ka cilvēki vairāk un vairāk vēlas lietot tieši bezalkoholisko alu. Tas skaidrojams ar to, ka veselīgs dzīvesveids ir kļuvis par stilīgu tendenci, kā arī ar to, ka alus daudziem ļoti garšo, taču alkoholu lietot nedrīkst ārsta aizlieguma vai savas pārliecības dēļ.

Tiklīdz alum ”atņem” alkoholu, aiz tā slēpjas arī tievētājiem ieteicams mazkaloriju dzēriens ar mazu cukura daudzumu. Līdz ar to bezalkoholisko alu var uzskatīt gan par veselīgu dzērienu un dzert, kad vien ir tāda vēlme, gan meklēt tajā glābiņu tad, kad situācija nepieļauj alkohola lietošanu.

Ja alū ir 0% alkohola, ierobežojumu tā lietošanai nav, ja vien nav individuāla nepanesība, celiakija vai ārsts neiesaka lietot rūgstošus dzērienus,” komentē Andrijanova.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl