Uzmanies, rotavīruss nāk! Kā pasargāt sevi un savu atvasi

Komentāri

Neviens no mums nav pasargāts no saslimšanas, tomēr mūs pārņem satraukums, ja slimība piemeklējusi mūsu bērniņu. Tas ir satraucoši – bailes un neziņa vienlaikus. Ko darīt, ja ģimeni skāris vēdera jeb rotavīruss?

Vēdera vīruss ir gaužām nejauks. Ja bērniņš ir mazs, tad bez ārsta būs grūti slimību pieveikt. Protams, katrs gadījums ir individuāls. Karlīnes (4 mēn.) mamma Agnese atceras, ka ar mazo meitiņu nonākusi slimnīcā, pirms tam konsultējoties ar ārstu. No rīta mazulīte atteikusies ēst, kas jau šķita dīvaini. Dienas laikā meitiņai astoņas reizes bijusi vēdera izeja, pēc kā arī mamma sapratusi, ka jādodas uz slimnīcu. Tajā mazulīte pavadījusi sešas dienas.

Katra bērna organisms reaģē dažādi. Prof. Ilze Grope, Bērnu slimnīcas infektoloģe, uzskaita trīs pazīmes, uz kurām jāreaģē nekavējoties:

  • ja bērns ir miegains;
  • uzbudināts;
  • atsakās ēst.

Mūsdienās ir iespējams veikt vakcīnu pret rotavīrusu. Tā izpaužas pilienu veidā. Tiesa gan, bērns jāvakcinē līdz sešu mēnešu vecumam. 3/4 jau ir izmantojuši iespēju vakcinēties, jo no rotavīrusa izvairīties ir grūti.

Saudzējiet sevi un savu bērniņu!

Foto:

Video:

Lasi vēl