Uzmanies – alerģija! Uzveic šo slimību ar dabīgiem līdzekļiem

Pievienot komentāru
Uzmanies – alerģija! Uzveic šo slimību ar dabīgiem līdzekļiem
Foto: AĢENTŪRA/SCNAPIX

Šajā laikā, kad viss teju teju sazaļos, jau nelielās šausmās ir visi alerģijas slimnieki, jo nevar zināt, kurā brīdī šī slimība atkal liks par sevi manīt. Protams, daudzi zina, ka tagad ir iespēja ar vakcinēšanās palīdzību ilgstošā laika periodā atbrīvoties no šīs nepatīkamās, mūsdienām raksturīgās kaites. Žurnāls Zintnieks ir publicējis metodes, kurās izmantoti dabā atrodamie līdzekļi, kas ārstē visas alerģiskās slimības, – gan bronhiālo astmu, gan “siena drudzi”, gan ekzēmas.

Alerģija ir viena no visnepatīkamākajām slimībām, tās izpausmes formas ir ļoti dažādas. Tomēr tautas medicīna iesaka vairākus līdzekļus, lai mazinātu vai pat likvidētu alerģiskos simptomus. Lūk, daži ieteikumi.

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Pats galvenais — veicināt orga­nisma izturību, uzturēties svaigā gaisā, pēc iespējas vairāk veicot fiziskas darbības (sports, tūrisms, lauku darbi utt.). Daudz pel­dēt, sevišķi jūrā (jūras ūdenim pie­mīt ārstnieciska iedarbība). Šādi veido­sies arī pretalerģiska imunitāte.

Ilgu laiku regulāri lietot mūmiju *. 1 g mūmija izšķīdina 1 litrā silta, novārīta ūdens. Atdzesētu glabā ledusskapī. Lie­to 1 reizi dienā no rītiem tukšā dūšā:

 • 50 ml — bērniem 1-3 g.v.;
 • 70 ml — bērniem 4-7 g.v;
 • 100 ml — virs 8 ga­diem.

Ja alerģija ir ļoti stipra, šo mūmijas šķīdumu ieteicams lietot 2 rei­zes dienā, bet uz pusi samazinot reizes devu. Jāatceras, ka mūmijs ir arī urīndzenošs un vēdera izeju šķidrinošs līdzeklis. Ekzēmu var apsmērēt ar kon­cen­trē­tāku mūmija šķīdumu — 1 g uz 100 ml ūdens. Mūmija iedarbība pa­rasti ir ļoti spēcīga un ātra — piemēram, kakla gļot­ādas pietūkums, kas naktī izraisa pat krākšanu (arī maziem bērniem), pāriet jau dziedināšanas pirmajās die­nās. Taču šim dziednieciskajam kursam jāilgst vismaz 20 dienas, pretējā gadī­jumā ātrais rezultāts būs nenoturīgs. Tātad pilnam dziednieciskajam kursam nepieciešami vismaz 2 g mūmija. Šādas kūres ieteicamas 2 reizes gadā — vislabāk pavasaros un rudeņos.

Foto

Ja ir alerģiska bronhiālā astma, se­višķi labi palīdz lakricas saknes no­vā­rījuma un mūmija šķīdums. Lakricas sak­nes 500 ml novārījuma (2-4 tēj­karotes drogas vāra 10-15 minūtes, ļauj ievilkties 1 stundu, izkāš) izšķīdina 0,5 g mūmija. Pieaugušie to dzer pa 1 glāzei no rīta tukšā dūšā (1 reizi dienā), bēr­niem – devu attiecīgi samazina. Otrai die­nai paredzēto devu glabā  ledus­ska­pī. Tad atkal gatavo novārījumu 2 die­nām.

*Kas ir mūmijs jeb šiladžits

Šis melnais, lipīgais un cietais preparāts jau gadsimtiem tiek izmantots ārstēšanai. Ājurvēdā tas tiek efektīvi izmantots, lai atjaunotu uroģenitālo sistēmu.  Shiljadžits nozīmē – “Dieva nektārs”, to pārdod attīrītā veidā un gatavu lietošanai.

Alerģiju ārstējoši līdzekļi dārzā un pļavā

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Pie alerģiskām ekzēmām sa­ga­tavo šādu maisījumu:

Sastāvdaļas:

 • valriekstu lapas — 0,5 daļas;
 • lielās nātres — 1 daļa;
 • trejdaivu sunīši — 2 daļas;
 • meža ze­meņu lapas — 2 daļas;
 • raudenes — 2 daļas.

Pagatavošana

2 ēdamkarotes maisījuma aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens, ļauj 20 minūtes ievilk­ties, tad karstu izdzer visu uzreiz. Šo līdzekli obligāti jālieto 1 gadu — katru dienu pusstundu pirms ēšanas (kopā 600 ml dienā un 200 ml pirms gu­lētiešanas). Ar šo šķī­dumu var sa­mit­rināt arī ekzēmas skar­tās vietas. (Augus var lietot svaigus vai kaltētus.)

 • Izkaltē pieneņu saknes, samal vai saberz piestā, lai veidotos pul­veris. 2 ēdam­karotes pulvera aplej ar 3 glā­zēm ūdens, atstāj uz nakti. No rīta vāra 10 minūtes. Lieto 5 reizes dienā pa pus­glāzei pirms ēšanas un pirms gulēt­iešanas.
 • Lai alerģija izzustu pilnībā, vai­rākus gadus pēc kārtas melnēs tējas un kafi­jas vietā regulāri jādzer trejdaivu sunīšu lakstu tēja — lai izmainītu or­ganisma reakciju. Sagatavo kā parasto tēju un izdzer 20 minūtes pēc saga­tavošanas (glabāt nedrīkst). Dzer, kad gribas, jo daudzumam un biežumam nav īpašas nozīmes. Tējai jābūt dzel­tenai un dzidrai — ja ir zalgana un duļķaina, to neva­ja­dzētu lietot. Ietei­cams sunīšus sausā laikā vākt pa­šiem, žāvēt caurvējā ēnainā vietā. Pirktajai presētajai drogai šādas dziednieciskas īpašības nepiemīt.

Neirodermītam un ekzēmai

 • salvija — 10 g;
 • ceļmallapas — 10 g;
 • lielo nātru lapas — 10 g;
 • vēr­meles — 5 g;
 • pelašķi — 15 g;
 • asins­zāles — 15 g;
 • kosas — 15 g;
 • kuku­rūzas drīksnas — 10 g;
 • kadiķu ogas — 10 g.

Pagatavošana

Visas drogas sasmalcina un samaisa. 3 ēdamkarotes maisījuma ap­lej ar 500 ml verdoša ūdens, ļauj ievilkties 10-15 minūtes. Dzer pa 1 glā­zei 2 reizes dienā (ar cukuru) pus­stundu pirms ēšanas.

 • Lielo nātru lapas, raudeņu laksti, trejdaivu sunīšu laksti, trīskrāsu vijolīšu laksti, kumelīšu ziedi, timiāna (mārsila) laksti, kosa, lakricas saknes — no kat­ras drogas pa 10 g, baldriāna saknes — 15 g. Visu sasmalcina un samaisa. 1 ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties 20 mi­nūtes, izkāš, izdzer uz­reiz visu karstu. Uzlējumu glabāt nedrīkst.
 • Trejdaivu sunīši — 10 g, meža zemeņu lapas — 100 g, kumelīšu ziedi — 100 g. Šo maisījumu sagatavo kā parasto tēju (1 ēdamkaroti uz glāzi verdoša ūdens) un dzer regulāri.
 • Ozolu mizu verdošā novārījumā (1 glāze saberztu mizu uz 1 glāzi ūdens) ieliek pusglāzi trejdaivu sunīšu lakstu un pusglāzi pelašķu. Ļauj ievilk­ties 15 minūtes. Siltajā novārījumā mēr­­cē ek­zēmas skartās rokas, kādu laiku patur, bet pēc tam ļauj nožūt pašām — ne­slaucīt! Ja drogu no­vā­rījumā liek pro­porcionāli vairāk, ietei­camas vannas, pēc kurām arī nedrīkst slaucīties.
 • 10-20 g verbenu drogas aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens. Lieto pie ekzēmām kā tēju visu dienu bez īpa­šiem ierobežojumiem. Ja ekzēmas ir smagā formā, drogu dau­dzumu var pat trīskāršot.
Foto; pixabay.com

Foto; pixabay.com

Ārīgai lietošanai  pie astmātiskajām ekzēmām lieto šādu maisījumu:

Sastāvdaļas

 • 10 g verbenas;
 • kumelītes;
 • rožu ziedu;
 • ozo­la mizu;
 • pelašķu;
 • 5 g salvijas.

Pagatvošana

Mai­sījumu aplej ar puslitru verdoša ūdens, ļauj ievilkties. Uz ekzēmas vietām jāliek kompreses, var arī tās apmazgāt un ļaut nožūt.

 • Pie ļoti ielaistām ekzēmām nereti palīdz, ja saspaida meža zemenes, ie­liek marlītē un kā kompresi piesaitē pie slimās vietas. Laiku pa laikam maina — tā rīkojas vairākas dienas pēc kārtas.
 • Pēc tam var smērēt ar speciāli saga­tavotu augu maisījuma ziedi (vasarā var izmantot svaigus augus). Sa­smal­cina, samaisa dadžu saknes — 10 g, kliņģerīšu ziedus — 5 g, rožu zied­lapiņas — 5 g, melisas vai piparmētru lakstus — 5 g, dzeltenās kaķpēdiņas — 5 g, valriekstu lapas — 5 g, kosas — 5 g, ozolu miza (saberzta) — 5 g. Maisījumam pielej 250 mandeļu eļļas un uz mazas uguns vāra 15 minūtes. Noņem no uguns un siltā cepeškrāsnī vai krāsnī(droši vien mūsdienās var ieliet termosā) tur visu nakti. No rīta izkāš caur vairākkārt salocītu marli. Glabā ledusskapī. Papildus var veikt trejdaivu sunīšu un kumelīšu uzlējuma klizmas.

Vasarā var saberzt lielās dadža lapas un ik dienas likt uz notīrītām ekzēmas vietām un izsitumiem.

Pie alerģiskiem izsitumiem un dermatītiem var lietot svaigas apiņu pogaļas — 1/4 glāzes pogaļu aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties sil­tumā pusstundu, dzer pa 50 ml pirms ēšanas.

Pa 1 tējkarotei svaigu (sa­smal­cinātu) apiņu pogaļu un trejdaivu su­nīšu samaisa un aplej ar 150 g verdoša ūdens, siltumā ļauj ievilkties, izkāš un visu izdzer vienā paņēmienā pirms gu­lēt­iešanas. Ekzēmas vietas apliek ar šajā šķidrumā samērcētu marlīti.

Siena drudzim

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

 • Pie “siena drudža” vajag košļāt no medus kārēm noņemto vaska “aizvākojumu” (šūnu vāciņi, kurus bitenieki nogriež pirms medus izsviešanas; šāda vaska un medus maisījumu vajadzētu sagatavot visam gadam): vieglā formā — reizi dienā ik pārdienas 1 nedēļu; mēreni stiprā formā — pirmajās 2 dienās 5 reizes dienā un pēc tam 3 reizes dienā (cik ilgi nepieciešams). Palīdz arī svaigi izsviests medus (pa 2 tējkarotēm). Parasti asarošana izbeidzas jau pēc c 3 minūtēm, caur degunu brīvi var elpot pēc 3—6 minūtēm, iesnas pāriet pēc 5 minūtēm, rīkles iekaisums zūd pēc 3—5 minūtēm. Nepieciešamības gadījumos “aizvākojumu” var košļāt biežāk — pat visu dienu, lai nebūtu iesnu un varētu brīvi elpot caur degunu.
 • Hronisks siena drudzis pilnīgi pāriet pēc 3 gadiem, ja regulāri 3—4 reizes nedēļā košļā šūnas no medus kārēm.
 • Savāc īsos jaunos priežu dzinumus ar pumpuriem un nedaudz skujām, aplej ar ūdeni tā, lai pārklāj, un vāra vismaz pusstundu uz lēnas uguns. Brūno šķidrumu izkāš un iebiezina ar medu. Pie elpošanas ceļu kaitēm ēd pa 1 tējkarotei šī maisījuma vairākas reizes dienā.
 • Uz baltegles mizas ir pūslīši. Tos uzmanīgi pārgriez ar nazi un savāc no tiem izplūstošo šķidrumu. Pie elpošanas sistēmas darbības traucējumiem lieto pa tējkarotei 3 reizes dienā.
 • Var pavasarī un vasarā vairāk lietot piparmētras, pienenes, dadžus, strutenes, peonijas, baldriānus; rudenī— nātres, piparmētras, pienenes, pelašķus, lakricas saknes, baldriānus, peonijas, raudenes; ziemā — dadžus, trīskrāsu vijolītes, trejdaivu sunīšus, peonijas. Katru preparātu lieto 3—4 nedēļas, seko nedēļas pārtraukums, tad ņem nākošo preparātu utt. Parasti novārījuma gatavošanai ņem 15—20 g drogas un aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens, vāra 10 minūtes, ļauj ievilkties 30 minūtes, izkāš. Dzer kā tēju.

Neej pavadā

Bīstama nav pati slimība, bet bailes no tās. Neejiet tās pavadā, nebarojiet to ar savām emocijām. Jo mazāk baidīsieties no alerģisko izpausmju (protams, tā var būt jebkura cita slimība) saasinājumiem, jo ātrāk tie rimsies. Iespējami biežāk domās iztēlojieties, ka esat pilnīgi veseli (nevizualizējiet savu slimību!). Nerunājiet par savu slimību un citām skumjām tēmām ēdot un dzerot — tā jūs šo pārtiku uzlādējiet ar negatīvu enerģiju. Apģērbam, ko valkājat slimības saasinājumu laikā, jābūt mazgātam ar ziepēm, pamatīgi izskalojot. Vannās nelietojiet putas un šampūnus, slimās vietas nemazgājiet ar ziepēm. Slimās ādas attīrīšanai izmantojiet olīveļļu. Saasinājuma laikā telpās nevajadzētu turēt dzīvniekus, daudz augu un lietas, uz kurām krājas putekļi. Tieši uz ādas nedrīkst vilkt sintētisku vai vilnas apģērbu. Augu ziedēšanas laikā, lai izvairītos no ziedputekšņu iedarbības, pastaigājieties tikai rītos un vakaros, lietojiet kokvilnas apģērbu. Veļu nežāvējiet ārā.

 

 

 

Lasi vēl