Uzmanību! Tavs mazulis ir sācis velties

Komentāri

Kad mazulis ir sācis velties, tas ir priecīgs notikums bērna vecākiem, jo liecina par viņa attīstību. Taču vienlaikus gan māmiņai, gan tētim ir jāatceras, ka vēl vairāk jāpievērš uzmanība mazuļa drošībai.

Bērni paši uz sāniem sāk velties vidēji 4-5 mēnešu vecumā.  Parasti ”stiprā puse” ir tikai  viena, nedaudz vēlāk mazulis jau brīvi veļas uz abiem sāniem.  Nākamais attīstības posms ir velšanās uz vēdera, tas notiek tad, kad mazais jūtas stabili sānu pozā. Velšanos uz vēdera mazuļi parasti patstāvīgi sāk veikt aptuveni pusgada vecumā. Protams, ja katrs bērns attīstās individuāli, vieni ir čaklāki par pieņemtajām bērna attīstības vadlīnijām, otri – nedaudz slinkāki. Taču fizioterapeite Klaudija Hēla uzsver, ka  nedrīkst jaukt instinktīvu velšanos ar apzinātām darbībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Pat ja pirmos dzīves mēnešus bērniņš pats vēl neveļas, fizioterapeite Klaudija Hēla uzsver, ka nekad nedrīkst atstāta bērnu bez uzraudzības uz pārtinamā galda, vai kāda cita paaugstinājuma. Turklāt visbiežāk bērni noveļas no dīvāna vai gultas tad, kad vecāki sēž tieši blakus, jo mazuļiem tas iznāk zibenīgi. Tādēļ speciālisti vienmēr iesaka bērnu likt, cik vien tas iespējams, uz grīdas.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl