58 komentāri
Uzmanību! Pilnīga atturēšanās no alkohola lietošanas var novest pie priekšlaicīgas nāves
Foto: LETA

Skan neticami, bet mediķi no ASV nonākuši pie, varētu pat teikt, sensacionāla secinājuma! Proti, – ka pilnīga atteikšanās no alkohola lietošanas var novests pie priekšlaicīgas nāves.

Šāds secinājums izdarīts  20 gadu ilga pētījuma rezultātā. Teksasas Universitātē tika veikti sarežģīti izmeklējumi un testi, laboratoriskas pārbaudes, kuru rezultāti apstiprinājuši, ka pilnīgs alkohola trūkums cilvēka organismā beidzas ar pēkšņu nāvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc ārstu sacītā, projekta gaitā speciālisti rūpīgi pētījuši veselības stāvokli diviem tūkstošiem respondentu. Eksperimenta laikā tā dalībnieki tika iedalīti trijās kategorijās: absolūti atturībnieki, mēreni alkohola lietotāji un alkoholiķi.

Tika konstatēts, ka pilnīgi nedzērāji – gan sievietes, gan vīrieši – visbiežāk neizdzīvo līdz 65 gadu vecumam un biežāk mirst no visādu veidu saslimšanām. Pētījuma autori iesaka absolūtajiem atturībniekiem ņemt vērā šo informāciju, kas iegūta pētījuma laikā.

Savukārt Skaties.lv/ Sievietei aicina visiem mērenajiem alkohola lietotājiem pārmērīgi nesapriecāties, un, pateicoties šai informācijai, nesākt “šaut pār strīpu”.

TOP komentāri

 • Zinošais
  +25 +21 -4

  Zinošais

  Vecs pētījums, kurš sen tika atspēkots. Izrādījās, ka pētnieki nedzērāju grupā ieklāva bijušos alkoholikus, kuriem jau bija sagrauta veselība. Tie, tad arī pēksni mira. Kad nedzērāju grupā ieklāva patiesām nedzērājus, tad izrādījās, ka vini dzīvo ilgāk nekā mērenie dzērāji. Šo otro pētījumu gan masu mediji īpaši nereklamēja un pēc gadiem piemirsa pavisam. Tagad reklamē pirmo, lai alko noiets būtu lielāks. Otrā pētījuma autori, ja nemaldos bija Filmar and Kay, googlē var atrast, ja īpaši interesē.
 • Ieva
  +28 +21 -7

  Ieva

  Mans tēvs nedzērājs tiešām nesagaidīja savus 65, bet tikai tādēļ, ka iekļuva avārijā, kuru izraisīja pohains, neizgulējies tālbraucējs....cik veselos cilvēkus nogalina 1 dzērājs labāk izpētiet!?!
 • Laima.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl