20 komentāri
Uzmanību! Gulēšana ar vecāku ārzemnieku var nākt tev par labu! Latvijas seksoloģes revolucionārais paziņojums
Foto: Privātais arhīvs/Publicitātes foto

Kāpēc latviešu sievietes izvēlas ārzemju vīriešus un kāpēc bieži vien viņi ir jaunāki vai krietni vecāki par pašām sievietēm? Skaties.lv sarunājās ar seksoloģi Ritu Lasmani, lai uzzinātu, vai tiešām attiecības ar ārzemnieku ir kaut kas slikts un vai tiešām latviešu vīrieši ir “zemē metami”?

Uzsākot sarunu, vaicājām Ritai Lasmanei, kāpēc sievietes “met aci” uz ārzemniekiem. Seksoloģe uzskata, ka tas nav ne labi, ne slikti un katrā tautībā ir zināms procents, kas izvēlas par partneri citas tautības cilvēku. Kā atzīst Lasmane, gēni tā vien “brēc” pēc ģenētiskas modificēšanas un jo īpaši tas attiecas uz mazām tautām.

“Uztraukumam nav pamata”, saka seksoloģe Lasmane, jo “ir pat labi, ka “nāk” cits gēns – jo vairāk tie sajaucas, jo mūsu bērni būs spējīgāki,” tā Rita Lasmane.

Tomēr mūs nomāc bažas, kas notiek ar bērniem, kas dzimuši jauktās ģimenēs? Ne velti dzirdēts, ka bērni, kuri uzaug ģimenē, kurā sarunājas divās valodās, lēnāk iemācās runāt. Rita Lasmane uzsver, ka bērni izaug par tās tautības pārstāvjiem, kuru pārstāv viņu mamma. Tomēr viss atkarīgs arī no sievietes rakstura un finansiālā aspekta. Ja sieviete “pārdod” sevi un vīrietis ir tas, kurš uztur viņu un ģimeni, tad sieviete pieņem vīrieša noteikumus, arī tos, kas attiecas uz bērnu audzināšanu. Latviešu kautrīgās mentalitātes iespaidā, sieviete tomēr izvēlas runāt vīra valodā.

Tomēr jāpiekrīt tam, ka ikviena mamma, pat ja viņas bērns nav “tīrs” latvietis dziedās šūpuļdziesmas latviski un sauks savus bērnus latviskos mīļvārdiņos.

Kas attiecas uz attiecībām ar cittautieti,  ne tikai sievietes ir tās, kuras izvēlas ārzemniekus. Valda mīts, ka slāvu sievietes ir seksuāli aktīvākas, tāpēc vīrieši prec tieši šīs sievietes līdz brīdim, kad “aplaužas” – kā atzīst seksa eksperte Rita Lasmane, šīs sievietes ir seksuāli aktīvākas pirms kāzām. Pēc tam, kad gredzens pirkstā, visa seksualitāte norimst.

Un tomēr, ja jau sievietes izvēlas ārzemniekus, kas it kā ir mīļāki, gādīgāki un visādi citādi labāki par latviešu kūtrajiem vīriešiem, tad rodas jautājums, kāpēc tā ir? Kāpēc latviešu vīrietis nespēj apmierināt latviešu sievieti? Rita Lasmane uzsver, ka pati sieviete ir vainīga un, galu galā, izvēlas tādu vīrieti, kādu ir pelnījusi.

Seksoloģe uzsver, ka jāļauj vīrietim izrādīt iniciatīva. Vīrieši nevis baidās no spēcīgām sievietēm, bet viņiem netiek ļauts par viņām rūpēties. Mūsdienu sieviete iet uz darbu, pelna naudu, atnāk mājās, rūpējas par bērniem, vīru, kārto māju, u.tml. Seksa eksperte uzskata, ka mājās visam jātiek dalītam uz pusēm – vienu dienu vīrietis “izņem” bērnus no skolas vai bērnu dārza, kamēr sieviete veikalā nopērk produktus un pagatavo vakariņas, un otrādi. Tāpat Lasmane visiem vīriešiem iesaka savām mīļotajām dāvināt ziedus. Tas vienkārši IR jādara!

Rita Lasmane atzīst, ka sievietes mēdz tēlot upuri. No sērijas, “es “rukāju” melnu muti, bet viņš vienkārši sēž pie televizora ekrāna un neko nedara”. Lasmane visām sievietēm silti iesaka runāt ar saviem vīriešiem. Pateikt, lai palīdz, ja tas ir nepieciešams, kā arī runāt par to, ja kaut kas pietrūkst.

Visbiežāk, sievietes pie seksoloģes vēršas ar problēmu, pie kuras, patiesību sakot, vainīga ir pati sieviete. Ja daiļā dzimuma pārstāve grib kādu mīlēt, bet nesaņem to pašu pretim, tas ir tikai tāpēc, ka šai sievietei ir izveidojušies personiski priekšstati par to, kā būtu jāmīl.

Ja attiecības kļūst garlaicīgas, seksoloģe uzskata, ka tas ir tāpēc, ka smadzenes vairs neražo mīlestības hormonu. Vaicājot, kas spēj stiprināt attiecības, Lasmane atzīst, ka vienīgais risinājums, ir kopīgi hobiji.

Daudzas sievietes vēlas zināt, kā ir ar partneru vecumu – vai liela gadu starpība ir laba? Seksoloģei Lasmanei par pāra vecuma atšķirību un to, kā tas ietekmē attiecības, viņas atbilde bija sekojoša, ja viens no partneriem ir vecāks – viņam ir lielāka pieredze attiecībās. Šis cilvēks saprot, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Tieši šīs pieredzes dēļ pāra attiecības ir stiprākas. Kas interesanti, ja sieviete izvēlas austrumu vīrieti – viņš parasti būs jaunāks par sievieti, bet ja rietumu vīrieti – viņš būs vecāks. Seksoloģes Ritas Lasmanes pieredze rāda, ka attiecības tomēr visbiežāk izjūk tieši tiem partneriem, kuri ir vienā vecumā.

Lasi vēl