Uzlauzt savu dzīvi un nodzīvot līdz 120

0 Komentāru
Uzlauzt savu dzīvi un nodzīvot līdz 120
Foto: Kaspars Vendelis, Facebook.com

Es gribu nodzīvot 100 un vairāk gadus. Nevis ratiņkrēslā un veco ļaužu namā, kur kāds par tevi rūpējas, bet līdz pēdējam elpas vilcienam darīt savu lietu. Par nespējīgām vecumdienām stereotipiski lielākoties iedomājas tie, kas redz ne vienmēr pārāk vecus cilvēkus mūža nogalē mokāmies ar veselības problēmām. Patiesi, mans tēvs aizgāja, pilnībā atbilstot vīriešu mirstības statistikai. Ne tikai mans, bet simtiem vai pat tūkstošiem citu tēvu.

Kvalitatīvi nodzīvots mūžs

Foto: Ieva Andersone, Facebook.com

Foto: Ieva Andersone, Facebook.com

Par šādi nodzīvotiem 100+ gadiem es nerunāju. Es runāju par kvalitatīvi nodzīvotu mūžu. Tādēļ par savu mērķi izvirzu nevis kaut kādu mistisku veselīgu dzīvesveidu, bet gan ilgi dzīvot.

Ilgi dzīvot, pirmkārt jau nozīmētu mierīgi atļauties nesteigties un nestresot par laiku, kas tik ātri rit. Nekur nav nekas jāpaspēj. Nav līdz pensijas vecumam kaut kādi sasniegumi un mērķi jāpiepilda. Tādēļ, ka pensijas vecums būtu tikai pusmūžs.

Galvenais jautājums – kā to sasniegt? Atbilde – bio hack vai citi to sauc arī par life hack. Latvijā vairāki par to jau runā un domā, bet ļoti daudziem tas ir pilnīgi svešs apzīmējums.

0 Komentāru