Uzfilmē savu Limuzīnu Jāņu nakts krāsā

Komentāri

Šodien Tev noteikti ir skaidrs, ko Līgovakarā celsi galdā, kad gaidīsi līgotājus. Vai arī Tev jau ir sagatavots ciemakukulis, ko vest līgošanas pasākuma saimniecei. Tomēr ar ēšanu, dzeršanu vien taču neiztikt. Protams, ka līgosit, kursit ugunskuru, vīsit vainagus. Lai arī raksturīgās tradīcijas svētkos padara tos tieši par šiem svētkiem, ar laiku gribas taču uzsākt arī kaut ko jaunu, vai ne?

Visiem Latvijas televīziju kanāliem ir sava tradīcija – ap Jāņu laiku demonstrēt latviešu leģendāro mākslas filmu ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Ja ne katrs, tad noteikti katrs otrais latvietis, šīs filmas tekstus prot citēt no galvas, un tā jau ir kļuvusi par folkloru. Kāda draugu kompānija vairāk nekā gadu lolojusi ideju uzņemt šo filmu paši, līdz beidzot uz Jāņu svinībām paņemti līdzi gan izdrukāti teksti, gan režisora Jāņa Streiča visiem labi zināmā filma. Galvenā vēlme bijusi pēc iespējas vairāk pietuvoties oriģinālam. Lomas sadalītas spontāni, un daži aktieri iejutušies pat vairākos tēlos. Filma uzņemta vienas dienas laikā.

Vēlāk plašākam draugu lokam organizēts speciāls filmas seanss kinoteātrī. Draugu kopdarbs pat parādīts režisoram Jānim Streičam. Taču galvenais ieguvums visiem – neaizmirstami pavadīti Jāņi.
Aplūko video un iedvesmojies – varbūt arī Tu un Tavi draugi varat šajos Līgosvētkos uzsākt ko nebijušu un paliekošu!

Skaties video!

Lasi vēl