Tuncis – pret stresu, sliktu garastāvokli un audzēju attīstību

Komentāri
Tuncis – pret stresu, sliktu garastāvokli un audzēju attīstību

Konservēts tuncis pēc savām īpa­šībām nemaz nepiekāpjas svaigam produktam. Tun­cis izceļas ar olbal­tumvielu daudzumu. Tas satur visas ne­pie­ciešamās aminoskābes un niko­tīnskābi, kas veicina nervu sis­tē­mas labu funk­cio­nēšanu. Tur­klāt kon­ser­vēts tuncis ir bagāts ar dzelzi un mag­niju — svarīgiem ele­mentiem, kas bieži vien trūkst cilvēka organismam.

Lietojiet tunci uzturā vismaz divas rei­zes nedēļā, un jūs neskars lielas pro­blēmas ar veselību. Tunci gan neiesaka ēst cilvēkiem ar nieru mazspēju, bet grūtnieces un bērni to var lietot tikai nelielos dau­dzumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī zivs samazina risku saslimt ar sirds un asins­vadu slimībām, jo tuncis ir ba­gā­tīgs omega-3 un 6 tauk­skābju avots. Kat­ru dienu lietojot uzturā vis­maz 30 g tunča, risks saslimt ar šīm slimībām samazinās ap­mēram divas rei­zes. Tuncis ir unikāla zivs, kura ne­pa­kļaujas infi­cēšanai ar para­zītiem, un tas to padara par ļoti vē­r­tīgu un drošu produktu.

Uzturs, kurā ir ēdieni ar tunci, tiek uzska­tīts par labu profilaktisku līdzekli audzēju attīstībai un pozitīvi ietekmē gara­stāvokli, kā arī noturību pret stre­su. Tāpat normalizē cukura līmeni asinīs, tāpēc to iesaka lietot diabē­tiķiem un hiper­toniķiem.

Tuncis ļoti ieteicams vecāka gada­gājuma cilvēkiem — vielas, kas atro­das tā sastāvā, regulē holesterīna lī­meni asinīs un novērš asinsvadu aiz­sē­rēšanu.

Foto

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl