Tu arī vari būt burve! Tikai nepieciešams teikt īstos vārdus

Pievienot komentāru
Tu arī vari būt burve! Tikai nepieciešams teikt īstos vārdus
FOTO: Flickr.com

Mūs visus un visur apņem burvestība. Tā nāk no dabas elpas, mūzikas, glezniecības, mīlošām acīm un pieskārieniem. Tas viss dziedē, nes veiksmi vai vienkārši uzlabo garastāvokli. Taču visvairāk maģijas ir vārdos, kurus mēs izrunājam katru dienu. Vārds var gan ievainot, gan celt. Bet mēs reizēm pat neaizdomājamies, cik spēcīgu verbālo maģiju pārvaldām.

Labdien!

Ar apkārtējiem ir jāsasveicinās, to mums māca jau agrā bērnībā un mēs to cenšamies arī ievērot. Tikai kāds dod priekšroku vārdiem “labdien”, “labvakar”, “labrīt”, bet citi – īsajam “sveiki”. Tas viss ir pieļaujami un iekļaujas pieklājības rāmjos. Vārds “sveiks” attiecībā pret tuviem draugiem norāda, ka jūs ar viņiem piederat pie vienas savienības, ka jums ir “vienas asinis”. Bet novēlot, piemēram, “labu dienu”, jūs jau cilvēku noskaņojat labai dienai, novēlat, lai tā ir laimīga.

Paldies un pateicos

Pateicības vārdiem ir maģiska iedarbība. Ar to palīdzību cilvēki dāvina prieku viens otram un pauž uzmanību, bez kuras nevar dzīvot neviens cilvēks.
Psihologi apgalvo, ka pateicības vārdi ir kā mutiski glāsti, kas spēj nomierināt un sasildīt. Galvenais, lai paldies tiktu teikts no visas sirds. Un ne velti kopš seniem laikiem eksistē ticējums — nesaki paldies brīdī, kad esi dusmīgs.
Latviešu valodā “paldies” visticamāk cēlies no vārdu salikuma: “Palīdzi, Dievs!” Līdz ar to, katru reizi, sakot kādam paldies, mēs vēlam viņam palīdzību no augstākiem spēkiem.
Ir ievērots, ka ģimenēs, kurās pieņemts pateikties par jebkuru labu lietu — ēdienu, palīdzību, labu vārdu, attiecības ir daudz siltākas, nekā tajās, kur tā nav pieņemts darīt.

Lūdzu un esiet tik laipni

Bērniem jau kopš bērnības mācām, ka “lūdzu” ir patiešām “burvju vārds”, pēc kura piepildās vēlēšanās — kā pēc burvju nūjiņas mājiena.
Bet vārdi “esiet tik laipni” patiešām ir maģiski, jo jūs lūdzat cilvēku būt laipnam, izdarīt kaut ko tādu, kas dos šim cilvēkam jūsu atzinību, simpātijas vai pat mīlestību.

Kundze un kungs

Pamēģiniet vērsties pie nepazīs¬ta¬mas personas ar vārdu “kundze” vai “kungs”, un jūs ievērosiet, kā dāma atplaukst, kā iemirdzas viņas acis. Un viņa jūsu labā izdarīs visu, ko vien varēs. Un, pats galvenais, nekad jūs nepiemānīs, jo kundze taču nevar uzvesties kā prasta tirgus sieva. Un kungs — tieši tāpat.

Saldā mūzika — vārds

Vēl viens burvju vārds — jūsu sarunbiedra vārds. Saucot kādu vārdā, mēs glāstām tā cilvēka dzirdi, pie kura vēršamies. Mēs parādām, ka identificējam cilvēku kā unikālu personību, ka mums patīk, kā šo cilvēku sauc.

Laimīgi un lai miers mājās

Vēlot apkārtējiem cilvēkiem laimi, mēs ienesam ne tikai viņu, bet arī savā dzīvē labklājības verbālo maģiju. Tikai šis vārds jāizrunā no tīras sirds. Starp citu, laimes vēlējums ir arī ļoti spēcīgs ierocis. Ja jūs strīda laikā dusmīgam cilvēkam pateiksiet: “Esi laimīgs!”, tad, pats to negribot, viņš apklusīs, pārstās jums uzbrukt. Zemapziņā viņš sajutīs, ka ir netaisnīgs, dara pāri labam cilvēkam, kurš vēlē viņam tikai labu. Protams, tas jāizmanto tikai tajā gadījumā, ja paši neesat konflikta iniciatori. Ja, ieejot draugu vai radinieku mājās teiksiet: “Miers jūsu mājās!”, tad attiecības kļūs ciešākas un uzticības pilnākas.Ne velti senākos laikos ceļinieks, izteikdams šo maģisko formulu, parādīja, ka viņam nav ļaunu nolūku pret mājā dzīvojošajiem un ka viņš nāk ar mieru. Vēl vairāk — arī mājas saimnieki vairs nedomāja par to, lai aizvainotu ceļinieku.
Burvju vārdi, kas teikti no tīras sirds, padara labākus ne tikai tos, kam tie ir teikti. Mēs paši kļūstam labāki, pacietīgāki, gudrāki. Un dzīve kļūst kaut par kripatiņu gaišāka.