Komentāri
Trīs vienkārši soļi līdz Holivudas zvaigžņu cienīgām uzacīm

Visdrošāk uzacu formas pirmo veidošanu uzticēt profesionālim. Tev atliks vien to uzturēt, reizi divās trijās nedēļās izraujot nevietā ataugušos matiņus. Taču, pat dodoties pie meistara, nenāks par ļaunu zināt dažas patiesības.

Uzacu formu un garumu aprēķina pēc samērā vienkāršas formulas. Ņemot talkā zīmuli, nosaka trīs stratēģiski svarīgos punktus – uzacu sākumu, augstāko punktu un vietu, kur tām jābeidzas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

A punkts

Tam klasiskajā variantā jāatrodas tieši virs acs iekšējā stūrīša vai punktā, ko atrodat, turot zīmuli vertikāli gar deguna malu.

B punkts

Turot zīmuli pie nāss un virzot gar acs zīlītes ārmalu, piefiksē vietu, kur zīmulis saskaras ar uzaci. Šeit jābūt uzacu līnijas augstākajai vietai.

C punkts

Turot zīmuli pie nāss, virzi to gar acs ārējo kaktiņu. Tur, kur zīmulis saskaras ar uzaci, ir vislabākā vieta uzacs nobeigumam.

Būtiski! Šī visai izplatītā formula derēs vien tad, ja tev ir klasiski skaisti sejas panti. Ja tā nav, lasi tālāk!

 

Foto: Flickr.com, Skaties.lv

Foto: Flickr.com, Skaties.lv

Uzacu sākums (A punkts)

Nosakot attālumu starp abām uzacīm, ņem vērā sejas pantu īpatnības. Piemēram, ja degungals apaļīgs un platāks nekā deguna pamatne, uzacs sākumpunktu nosaka, turot zīmuli nevis gar deguna spārnu (kā klasiskajā formulā), bet degungala malu, tātad mazliet tuvāk sejas centram. Atceries: jo vairāk attālinātas uzacis, jo deguns izskatīsies lielāks.

Nozīme ir arī acu novietojumam. Ja tās ir samērā tuvu (kā, piemēram, aktrisei Dženiferai Enistonei), attālumu starp uzacīm drīkst mazliet palielināt. Ja acis viena no otras ir attālinātas (tādas ir, piemēram, mūsu Dagmārai Legantei), uzacu sākumpunktus nosaka tuvāk nekā klasiskajā formulā. Uzacu sākumam jābūt to viszemākajam punktam, tāpēc neizrausti matiņus pārāk augstu. Uzacij it kā jāturpina ēna, kas dabiski veidojas starp deguna pamatni un aci.

Viena no biežākajām kaitēm (ar to nereti sirgst permanentās uzacis): sākums ir intensīvā tonī un pat veido taisnstūra formu. Šādas uzacis izceļ sejas nepilnības, turklāt samazina acis. Uzacij jāsākas nevis ar pušķi, apaļu punktu vai kantainu robežu, bet pāris matiņiem.

Zini! Klasiskais uzskats, ka uzacu formu veido, atbrīvojoties vienīgi no matiņiem uzacs apakšējā daļā, ne vienmēr darbojas, uzacs augšējo matiņu korekcija ļoti bieži ir svarīgākais etaps perfektas formas izveidē!

Uzacu augstākais punkts (B punkts)

Lai uzacis sauktu par klasiski skaistām un harmoniskām, tām jābūt ar nelielu jumtiņu – tādas piestāvēs jebkurai sejai. Pat tad, ja uzacis dabiski aug taisnas, apaļas vai virzienā uz leju, zinošs speciālists spēs izveidot augšupvērstu formu.

Zini! Uzskats, ka uzacu augstākajam punktam jāatrodas virs acs zīlītes, ir novecojis un būtībā aplams. Šādas uzacis padara seju mazu un līdzīgu kā klaunam. Pareizi ir, ja uzacu jumtiņi atrodas virs acu ārējiem stūrīšiem. Sevišķi tas jāievēro, ja acis ir nelielas un/vai ir novietotas tuvu viena otrai. Uzacīm no to sākumpunkta līdz augstākajai vietai jābūt vienā platumā! Sekojot modei, arvien vairāk sieviešu dodas pie vizāžista, lai uzzinātu, cik platas uzacis var atļauties.

Atbilde: ja sejas vaibsti ir smalki, smalkākām (bet noteikti ne tievām) jābūt arī uzacīm.

Jo sejas panti robustāki (lielas acis, izteiksmīgs deguns, liels zods), jo drošāk vari atļauties pašlaik aktuālās biezās uzacis. Uzacis var būt stāvākas vai lēzenākas. Tas atkarīgs gan no acs novietojuma (ja abi stūrīši ir vienādā augstumā, uzacs slīpums būs mērenāks; ja ārējais kaktiņš ir augstāk, tai jāiet slīpāk), gan, piemēram, no tā, cik izteikti ir abi augšlūpas jumtiņi. Ideāli uzacu jumtiņu leņķim ar tiem vajadzētu sakrist. Taču, ja vēlies nomaskēt smaida līnijas (tā sauktās nazālās rievas), lūko, lai slīpums, kādā uzacis iet uz augšu, nebūtu tām perpendikulārs.

Uzacu nobeigums (C punkts)

Lai cik neierasti tas izklausītos, uzacu nobeigumam jābūt to vistumšākajai vietai. Uzacis, kas no sākuma līdz galam ir vienādas intensitātes tonī, izskatās uzzīmētas.

Zini!Uzacu beigu posmam (no B punkta līdz C punktam) jābūt īsākam par uzacu sākuma daļu (no A punkta līdz B punktam), turklāt jākļūst šaurākām un jābeidzas ar pāris matiņiem.

Foto: iedvesmojies no Holivudas zvaigznēm

Lasi vēl