TOP 7 ieteikumi, kā attīstīt kritiskās domāšanas prasmes

Komentāri

2. Turi atvērtu un zinātkāru prātu

2/8

Ieteikumos dalās organizācijas ”Quo Tu domā?” līdzdibinātājs Mārtiņš Vaivars.

Novērtē objektīvo realitāti

Foto: pixabay.com

Foto: pixabay.com

Mūsu domāšana var būt efektīva tikai tad, ja tā ir balstīta realitātē. Realitāte ir objektīva – tā pastāv neatkarīgi no mūsu vēlmēm, kaprīzēm un mērķiem. Tava domāšana būs produktīva tik lielā mērā, kādā  tu esi spējīgs precīzi uztvert un interpretēt šo realitāti. Tas prasa spēju nošķirt patiesību no tā, kam tu gribi vai tev ir ērti ticēt. Ir nepamatoti ticēt dažādiem stereotipiem, piemēram, ”sievietes ir sliktākas autobraucējas par vīriešiem” vai ”visi patvēruma meklētāji ir teroristi”, pirms neesi iepazinusies ar datiem un pierādījumiem par šīm tēmām.

2. Turi atvērtu un zinātkāru prātu

2/8
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl