Tiek atklāta sieviešu mēnesim veltīta izstāde “Es piedzimu kā zieds”

Komentāri
Tiek atklāta sieviešu mēnesim veltīta izstāde “Es piedzimu kā zieds”
Foto: publicitātes foto

No šī gada 1. marta, visa mēneša garumā, tirdzniecības centra ”Dole” izstāžu zālē būs apskatāma jutekliskā un valdzinošā latviešu mākslinieces Andžellas Trinkunas darbu izstāde – ”Es piedzimu kā zieds”.

”Es piedzimu kā zieds” ir 20 akvareļtehnikā gleznotu darbu izstāde, kuras vienojošais motīvs ir sievietes tēls kā mākslinieces Andžellas Trinkunas fantāziju un realitātes sadures punkts. Savos darbos autore piedāvā ieraudzīt un izprast sievietes dabu, viņas skaistuma un īpašību dažādību, kas meistarīgi un koķeti ir atspoguļota neparedzamu formu un emocionālu otas triepienu saspēlē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māksliniece Andžella Trinkuna par izstādi stāsta: ”Tuvojas pavasaris, kad viss sāk mosties, atvērties, plaukt un ziedēšanas procesi drīz ies vaļā, tāpēc izstādes nosaukums likumsakarīgi ir ”Es piedzimu kā zieds.” Tas nav tā personiski, kā vairāk sasaistās ar, manuprāt, katras sievietes moto – uzziedēt, uzplaukt ne tikai ārēji, bet arī iekšēji. Darbos attēlotās sievietes ir noslēpumainas, rotaļīgas, trauslas, nedaudz maģiskas, reizēm ar erotisku piesitienu kā jau puķes. Man pašai šie darbi nozīme sevis un sievietes būtības izzināšanas procesu. Gleznošanas, radīšanas prieks improvizējot caur krāsām, formām un sajūtām. Izpausties, radīt kaut ko jaunu, nebijušu savā ķīmiskajā procesā. Fantazēt priekā, radīt priekā, atklāt ko jaunu priekā un tad ar to dalīties ar citiem. Ielikt to visu konkrētos vārdos, formulējumos, rāmīšos pagrūti. Gribās ārpus visa tā kaut kā vieglāk un neloģiskāk. Izzināšanas un brīnīšanās process, kurš nekad nebeidzās. Un mans novēlējums katrai sievietei – atrast sevī to apslēpto pumpuru un ļaut uzplaukt, atstājot uz brīdi visus ikdienas pienākumus, atbildības, nebūšanas, raizes un pacelties pretim kam jaunam.”

Foto

Šobrīd Andžella Trinkuna ir uzskatāma par vienīgo mākslinieci Latvijā, kuras darbu centrālais objekts ir sievietes tēma. 1993. gadā ar atzinību absolvējusi Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas grafikas specialitātes nodaļu, ilustrējusi vairākas grāmatas un žurnālus, kā arī piedalījusies izstādēs Latvijā, Šveicē, Somijā un Vācijā. Mākslinieces darbi ir atrodami vairākās privātajās kolekcijās Latvijā, ārzemēs un dažādos mākslas fondos. Izstāde ir izvietota tirdzniecības centra ”Dole” otrajā stāvā un tās apmeklējums ir bez maksas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl