Tev vēl nav adventa vainaga? Smelies idejas un pieredzi no prasmīgās vainagu darinātājas Ivetas Simsones

3 komentāri
Tev vēl nav adventa vainaga? Smelies idejas un pieredzi no prasmīgās vainagu darinātājas Ivetas Simsones
Foto: Ivetas Simsones foto

Iveta Simsone jau kādu laiku gatavojas adventam, darinādama visdažādākos adventa vainagus, un labprāt piekrita atklāt arī tev savas pieredzes un meistarības noslēpumus.

Iveta uzskata, ka adventa vainadziņu laiks ir brīnišķīgs ar neatkārtojamajām svētku gaidīšanas sajūtām. Lai adventa vainadziņu darinātu pašas rokām, Iveta tam jau gatavojas vasarā, vācot dažādus materiālus, kurus ir iespējams sakaltēt un saglabāt, lai varētu izmantot dekorēšanā.

Foto: Ivetas vasarā savāktie un citi materiāli adventa vainagam

Vainadziņa pamatā ir salmu vai klūgu veidots pamats, kuru apliek ar sūnām vai skuju koku zariem. Jāņem vērā, ka skuju koku zari ātrāk sāks birt, jo īpaši mūsu vietēja eglīte. Tātad pamatiņu aptin ar vienmērīgi izlīdzinātām sūnām, tās apsien ar spolītes diegu.

Foto: Ivetas izgatavotie adventa vainagi

Nākamais solis ir aplīmēt vainadziņa pamatni ar izgludinātām koku lapām, lai apakša būtu gluda un, vainadziņam žūstot, nebirtu uz galda smiltis utt.

Kad tas izdarīts, katrs var dekorēt savu vainadziņu pēc sirds patikas. Parasti sāk ar lielākiem dekoriem un beidz ar mazākiem dekoriem – akcentiņiem.

Foto: kā top adventa vainags

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl