Jau kuro rītu mostos, klausoties, kā lietus bungā pa jumtu, un, izkāpusi no gultas, tūdaļ ieslīdu mīkstā un siltā vilnas jakā. Šī pašmāju zīmola “MaiMai” jaka ir adīta no alpakas un merīnvilnas, un kopš nokļūšanas manā garderobē kļuvusi par neaizstājamu sabiedroto vēsās un nemīlīgās dienās kā šī. Kaut arī jaku ir ieteicams mazgāt ar rokām un nav ieteicams žāvēt veļas žāvētājā, šī un divas citas “MaiMai” jakas, kas radītas no pavisam gaisīgas mohēras ar zīdu, ir izturējušas mazgāšanas un žāvēšanas testu veļas mašīnā un žāvētājā. Jā, neticami, bet fakts!

Zinot, cik šie adījumi ir vērtīgi un man mīļi, šim “Electrolux” eksperimentam ļāvos ar zināmu skepsi, taču rezultāts mani patīkami pārsteidza – izvēloties atbilstošas mazgāšanas un žāvēšanas programmas, ar adījumiem viss ir vislabākajā kārtībā, un kopš “Electrolux” jaunās veļas mašīnas un žāvētāja ienākšanas manās mājās rūpēties par to tīrību ikdienā ir kļuvis pavisam vienkārši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu veco veļas mašīnu iegādājos, kad īrēju vienu no pirmajiem dzīvokļiem savā mūžā, un turpmāko gadu laikā tā kopā ar mani ceļoja pa dažādiem īres mitekļiem visās Rīgas malās, ik pa laikam pasnaužot un atvelkot elpu mantu noliktavā, ja tā brīža miteklī veļas mašīna jau bija. Zināmā mērā tieši veļas mašīnas iegāde simbolizēja manu pieaugušā cilvēka dzīves sākumu, un, kad šopavasar pēc vairāk nekā 12 gadu ilgas un uzticamas kalpošanas tā sāka niķoties, skumji pasmaidīju, ka jaunāki nepaliekam. Ir pienācis laiks atvadīties.

Ar veco veļas mašīnu pēdējo pāris gadu laikā dzīvojām galvenokārt divu programmu ”attiecībās”, proti, garais mazgāšanas cikls gultasveļai un dvieļiem, un īsais mazgāšanas cikls visam pārējam. Jebkuri mēģinājumi izmazgāt adītus džemperus, jakas vai citas tamlīdzīgas lietas smalkā apģērba mazgāšanas režīmā beidzās ar neveiksmi – veļas mašīna uzkārās, nikni ņurdēja un es izmisīgi spaidīju pogas, lai atsūknētu ūdeni un dabūtu laukā slapjos, pilošos adījumus, ko beigu beigās nācās pārmazgāt ar rokām un žāvēt pēc vecmāmiņas metodēm, izklājot guļus uz grīdas.

Foto: Publicitātes foto

Faktiski es apzinājos, ka velku garumā attiecības, kuras mani vairs neapmierina, bet, kā tu tā vienkārši ņemsi un izmetīsi lietu, kas joprojām pilda savas pamatfunkcijas? Pat, ja bez īpaša entuziasma. Tomēr sadzīves tehnika šo daudzu gadu laikā ir piedzīvojusi neiedomājamu attīstību, tāpēc ar prieku lecu jaunās ”attiecībās”, lai piedzīvotu vēl nepieredzētu iespēju daudzveidību.

Veļas mašīnas un žāvētāji mūsdienās nudien kļuvuši ne vien estētiski krietni pievilcīgāki par saviem priekštečiem, bet arī nodrošina tik daudz dažādu funkciju, ka teju gribas vilkt paralēles ar mobilajiem tālruņiem, kuru inovācijām vairs nav iespējams izsekot līdzi un visas funkcijas vidusmēra lietotājs ikdienā nemaz neizmanto. Tomēr “Electrolux”, piedāvājot testēt jaunākās paaudzes veļas mašīnu (modelis EWF1408WDL2) un veļas žāvētāju (modelis EDH3498RDE), izaicināja mani izmēģināt visu iespējamo, tostarp mazgāt un žāvēt vilnas izstrādājumus, par ko šoreiz pastāstīšu nedaudz plašāk.

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto

“Electrolux” programma “Vilna/Mazgāšanas ar rokām” paredzēta līdz 2 kg sausas veļas mazgāšanai aukstā, kā arī 20, 30 un 40 grādus siltā ūdenī. Maksimālais veļas izgriešanas ātrums šai programmai ir 1200 apgriezieni minūtē, taču iespējams izvēlēties arī mazāku ātrumu – 1000, 800, 600 vai 400 apgriezienus, kā arī izmazgāt apģērbu bez izgriešanas. Programmas ilgums, atkarībā no izvēlētajiem iestatījumiem, būs 105–110 minūtes.

Vilnas izstrādājumus lielākoties jāmazgā ar rokām, taču uz veļas mašīnas atrodamā “Woolmark” sertifikāts norāda, ka programma ir piemērota arī šādu vilnas apģērbu mazgāšanai. Protams, jāņem vērā, ka šos apģērbus ieteicams mazgāt ne tikai saskaņā ar veļas mašīnas ražotāja norādījumiem, bet arī norādēm, kas atrodamas uz konkrētā apģērba etiķetes. Savas “MaiMai” jakas, piemēram, bijīgi mazgāju tikai 20 grādu temperatūrā.

Man nekad iepriekš nav bijis veļas žāvētājs, tāpēc šo ierīci testēju ar īpašu interesi. Vasarā, dzīvojot ārpus pilsētas, man ļoti patīk veļu vienkārši izžaut dārzā uz šņores, kur tā dabiski izžūst vējā un saulē, taču lielāko gada daļu Latvijā šādu prieku baudīt nav iespējams un veļas žāvētājs kļūst par reālu ekstru. Arī “Electrolux” veļas žāvētāju rotā “Woolmark” preču zīme, apstiprinot, ka ierīcē var saudzīgi izžāvēt ar rokām mazgājamos vilnas izstrādājumus. Maksimālā ielāde – 1 kg sausas veļas.

Foto: Publicitātes foto

Foto: Publicitātes foto

Savas jakas žāvēju pa vienai, pirms ievietošanas tvertnē izklājot īpašā groziņā, līdzīgi kā pēc vecmāmiņas metodes būtu izklājusi uz grīdas, paklājot apakšā kokvilnas drāniņu. Grozs, starp citu, ir paredzēts ne tikai maigai vilnas izstrādājumu, bet arī sporta apavu, mīksto rotaļlietu un apakšveļas žāvēšanai. Tas negriežas kopā ar tvertni, tāpēc ir neatsverams palīgs, žāvējot tieši vilnu, kas mēdz savelties, ja to lieki kustina un izžmiedz. Žāvējot lietas žāvētāja grozā, drīkst izmantot tikai “Vilnas”, “Vilnas atsvaidzināšana” vai “Žāvēšanas plaukta” programmas, turklāt ieteicams vienlaikus žāvēt tikai vienu apģērba gabalu vai kurpju pāri. Vilnas apģērbu žāvēšanas programmas ilgums ir 1 stunda 40 minūtes un izžāvēto apģērba gabalu tūdaļ var vilkt mugurā.

Ja runājam par energoefektivitāti, gribu īpaši izcelt, ka abām ierīcēm ir augsti rādītāji. Veļas mašīnai piešķirta elektroenerģijas patēriņa klase ”A+++ –20%”, savukārt žāvētājam ”A++”. Saskaņā ar Eiropas Komisijas regulu par energoefektivitātes klasēm ”A+++” ir visaugstākā klase un ”A+++ -20%” nozīmē, ka ierīces energoefektivitāte ir par 20% augstāka nekā noteikts prasībās ”A+++” klasei. Nav mazsvarīgi, ja domājam arī par enerģijas patēriņu.

Materiāls tapis sadarbībā ar “happywhispers.lv”.

Uzzini vairāk www.electrolux.lv