Terapeite: Ko patiesībā simbolizē rozā krāsa un vai tā piestāv mums visām?

0 Komentāru
Terapeite: Ko patiesībā simbolizē rozā krāsa un vai tā piestāv mums visām?
Foto: ekrānuzņēmums, F64/Skaties.lv

TV3 raidījumā “Gatava pārvērtībām” sievietes ar dažādiem stāstiem lūdz speciālistu padomus, kā pārvērst savu izskatu līdz nepazīšanai un kļūtu skaistākas nekā jebkad agrāk. Viena no raidījuma ekspertēm Žanna Dubska allaž sievietēm iesaka atrast savu rozā krāsu. Bet ko īsti simbolizē rozā krāsa?

Portāls Skaties.lv sazinājās ar krāsu terapeiti Santu Pīlāci, kura pastāstīja, ko nozīmē rozā krāsa un vai to drīkst nesāt ikviena sieviete.

Iespējams, daudzas no mums nesaprašanā sarauc pieri, sakot, ka “visiem taču nepiestāv rozā” vai “tā tak leļļu vai “cacu” krāsa”. Tomēr krāsu terapeite uzsver, ka neviena krāsa nav ne laba, ne slikta. Visas krāsas ir neitrālas.

Maigi rozā krāsa simbolizē beznosacījumu mīlestību – tādu, kas katram no mums ir vajadzīga.

“Maigi rozā pieņem tādus, kādi esam. Šī krāsa valda bērnībā – tā ir mammas mīlestība pret bērnu,” stāsta krāsu terapeite Santa.

Tomēr, ne visiem piestāv maigi rozā. Tāpēc var izvēlēties aveņu krāsu.

“Aveņu krāsa simbolizē dievišķo mīlestību. Ir novērots, ka šī krāsa cilvēkiem piestāv. Ja pats izvēlas nēsāt šo krāsu, tas nozīmē, ka ir gatavs dalīties ar savām zināšanām un rūpēties arī par sīkumiem,” tā Santa.

Krāsu terapeite uzsver, ka ir muļķīgi uzskatīt, ka rozā piestāv tikai dāmām un, piemēram, zils – vīriešiem.

“Tāda domāšana ir aprobežota. Ir tik daudz vīriešu, kuriem piestāv rozā krāsa!”

Santa Pīlāce stāsta, ka tie, kas dzimuši padomju laikā, saņēmuši no vecākiem distancētu audzināšanu – ar vārdiem, nevis mīļumu un apskāvieniem. Tāpēc daudzi, kuri ir sasnieguši 30 vai 40 gadu vecumu izvēlas ieviest savā garderobē izmaiņas, jo rozā simbolizē arī maigumu.

Speciāliste aicina šo, tāpat kā jebkuru citu krāsu, pārbaudīt “uz sevi” pirms pieņemt lēmumu to nēsāt. Der atcerēties, ka krāsas jāizvēlas pēc sajūtām un nav ideālais vecums, kad kaut ko sākt valkāt.

Foto: Žannas Dubskas pārvērtību rezultāti

Foto: “Gatava pārvērtībām” lieliskie pārvērtību rezultāti

0 Komentāru