”Tas nav vinnests loterijā un nav arī nekāds lāsts. It kā!” Māksliniece Helēna Ora par premenstruālo sindromu

13 komentāri
”Tas nav vinnests loterijā un nav arī nekāds lāsts. It kā!” Māksliniece Helēna Ora par premenstruālo sindromu
INSTAGRAM

Multimāksliniece, Helēna Ora nekautrējas no sava ķermeņa bioloģiskajām izpausmēm un bez mulsuma runā par menstruālo ciklu un tā ietekmi uz sievietes pašsajūtu un attiecībām ar apkārtējiem. Savās pārdomās Helēna uzrunā gan sievietes, gan vīriešus!

Sociālajos tīklos Helēna raksta, ka tā nav grūtniecība, kad no rīta pamostos pārdabiska spēka piepildīta un kad visi saprot augļa nēsātājas hormonu vētru nopietnību, un ir gatavi veltīt rūpes ”lielā uzdevuma” priekšā.

”Nospļauties, ka manas krūtis nav gana ideālas – lai ļum.” Helēna Ora par vīriešu radītajiem stereotipiem

”Raujoties uz klozetpoda pusi, tiku saķerta aiz apģērba.” Helēna Ora par incidentu ar dežurantu Majoru publiskajā tualetē

”Vēl pastāv pavisam vienkāršie rīti, kas mēdz atkārtoties (pēc maniem vērojumiem tie ir precīzi) reizi mēnesī un ilgst 1-3 dienas. Tas nav nekāds vinnests loterijā un nav nekāds lāsts. It kā,” raksta Helēna.

Māksliniece piebilst, ka vīrieši attiecību skurbulī šis sajūtas mēdz dēvēt par: Vella mātīte, rīma, ragana, aizbrauc pie mātes, negribi nopirkt sev ko jaunu, nenormālā, es precējos ar citu, labi, es braucu uz copi.

Sieviete apzinās, ka mēdz arī izskanēt jautājums, cik gados sākas klimakss, kas sola diezgan drošu PMS izslēgšanu no ikmēneša dienas kārtības, paejot noteiktam laikam absolūtās sievietes mokās, pakārtojoties un pārkārtojoties organismam uz citu režīmu.

”Domāju, ka ne man vienīgajai šais Dieva dāvātajās vēsmās nelien kājās bikses, nevar novilkt gredzenu, jo pirksti pārvērtušies par cūkgaļas sardelēm, kaitina, kā bērns brokastīs ”žļembā” omleti, neieredzu agros rīta darbus, seja 35 gadu vecumā ir pumpaina kā saldajos 16, bet galvenais ir izēst visu ledusskapi, pasūtot vēl ”džankfūdu”, lai kaut nedaudz atpūtinātu sevi no pārpasaulīgā noguruma un citiem tracinošajiem kairinātājiem,” tā Helēna.

Māksliniece saka kungiem, ja viņa nejauši šajās maģiskajās stundās velta kādu pārlieku skarbu, neattaisnotu vārdu, vēlams to uztvert kā dabas dāvanu, kas viņiem mantojumā ir gājusi secen.

”Esiet līdzcietīgi! Ar cieņu un mīlestību tas nav saistīts. Nedaudz sapratnes un jūsu vecās labās sievas, draudzenes, brūtes un kolēģes pēc pāris dienām atkal būs savā dieviešu ampluā,” kungus informē Helēna.

13 komentāri