Tas ir svarīgi! Kā pareizi rotaļāties ar bērnu

Komentāri
Tas ir svarīgi! Kā pareizi rotaļāties ar bērnu
FOTO: pixabay.com

Bērni ar radošo iztēli ir apveltīti jau no piedzimšanas brīža, tikai paiet laiks, līdz tā tiek aktivizēta. Trīs gadu vecumā bērnu fantāzija jau sāk atdzīvoties  – bērns var vārdos izteikt savas sajūtas, un vecākiem ir vieglāk saprast, kādā veidā un  virzienā palīdzēt bērnam piepildīt savas ieceres. Svarīgi ir bērnam ļaut izpausties radoši nevis aizrādīt, kas tas, ko viņš ir uzzīmējis vai izveidojis, neatbilst patiesībai.

Bērni ir radoši, ja vien vecāki nodrošina viņiem radošu vidi, kur var brīvi zīmēt, līmēt, rotaļāties ar klucīšiem un likt puzli, un šķirstīt grāmatiņas, turklāt visas šīs nodarbes nāk par labu bērna attīstībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

 

 

Raidījuma māmiņu klubs sižetu sērijā Rotaļas mazuļu attīstībai – vari uzklausīt māmiņas Ērikas padomus, kā palīdzēt bērnam rotaļāties, kā labāk paust savu attieksmi pret viņa rosīšanos

Šobrīd Ērikas trijotne Rojs ( 3,5 g.v.) un pusotru gadu lielās dvīnes Alvīne un Denīze vislabprātāk no lego klučiem būvē un veido piekabes. Tām jābūt, cik vien iespējams augstākām, un šajā ”mašīnbūvē”  bērni vislabprātāk izmanto visus klučus, kādi vien ir pieejami.

Mammu, nāc spēlēties!

Pusotrs gads ir tas bērnu vecums, kad mazie sāk atpazīt krāsas, taču ilgāks laiks paies, līdz bērni tās nosauks katru savā vārdā. Šajā vecumā viņi arī sāk pamanīt atšķirības starp lielumiem un tekstūrām. Tādēļ vēlams, lai bērni varētu rotaļāties ar dažādiem priekšmetiem.

Vecāku iesaistīšanās rotaļās ir vienkārša – lūgt, lai starp daudziem klucīšiem, kas ir izsvaidīti pa grīdu, bērns  iedod konkrētas krāsas klucīti, piemēram – sarkanu vai dzeltenu. Nākamais solis – lūgt šo krāsu sameklēt telpā. Ja bērns kļūdās, nenorādīt uz viņa aplamo izvēli, bet gan nosaukt priekšmetu tā īstajā krāsā.

Viens no veidiem, kā ļaut bērnam radoši izpausties, ir ļaut piedalīties bērnu ballītes noformēšanā. No virtuālās vides piedāvājumiem mūsdienās neizbēgt. Tādēļ parūpējies laikus, lai bērnam pieejamajās mobilajās ierīcēs viņš varētu atrast tikai sev draudzīgas spēles un uzdevumus, kas sasaucās ar reālajā dzīvē izpildāmām rotaļām.

Lasi vēl