Tā ir realitāte. Bērns – vecāku skolotājs

Komentāri

Kad ģimenē ienāk mazulis, vecāki sāk iet skolā. Māmiņa un tētis mācās būt par vecākiem. Katram bērnam, ierodoties šajā pasaulē, ir savs uzdevums. Viens no tiem – kļūt par skolotāju saviem vecākiem.  

Bērni mācās no mums, un mēs mācāmies no mūsu bērniem. Klīniskā psiholoģe Sanita Aišpure raidījumā Māmiņu klubs skaidro, ka līdz skolas vecumam bērni ļoti tic un uztver burtiski to, ko redz un dzird ģimenē. Viņiem vēl nav attīstījies kritiskais prāts, tādēļ bērni visu uztver kā realitāti, kā lietu kārtību. Tieši tādēļ vecākiem šajā periodā jāmācās būt ļoti gudriem, saprotošiem un iejūtīgiem pret sava bērna vajadzībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raidījumā Māmiņu klubs savā pieredzē dalās vecāki Oskars un Ilga. Kopš meitas Madaras pirmajām dzīves dienām ģimene dzīvojusi tā, lai labi justos visi, bet vispirms jau mazā meitiņa. Ir bijis jāmācās apslāpēt savu ego un jādara reizēm tas, ko nemaz negribas.

FOTO. Skolēni un mazais skolotājs

Ilga uzskata, ka māmiņām šīs īpašības piedzimst kopā ar mazo bērniņu. Viņa pirmo reizi tik ļoti ir iejutusies cita cilvēka ādā, mēģinājusi saprast, kā meita jūtas, kā bērnam būtu labāk. Savukārt tētis Oskars stāsta, ka no saviem hobijiem bērna piedzimšanas dēļ nav attiecies, tie netraucējot ziedot vairāk laika meitai. Tētis atzīst, ka abi ar sievu ir kļuvuši pacietīgāki, iecietīgāki ne tikai pret bērna vajadzībām un niķiem, bet arī viens pret otru.

Kā pārvarēt attiecību krīzi, kas ļoti bieži piemeklē ģimeni pēc pirmā bērna piedzimšanas, kas notiek, ja mazuļi nesaņem pietiekamo uzmanību no vecāku puses, uzzini noskatoties video.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl