Tā ir realitāte. Bērns – vecāku skolotājs

0 Komentāru
Tā ir realitāte. Bērns – vecāku skolotājs
Foto: pixabay.com

Kad ģimenē ienāk mazulis, vecāki sāk iet skolā. Māmiņa un tētis mācās būt par vecākiem. Katram bērnam, ierodoties šajā pasaulē, ir savs uzdevums. Viens no tiem – kļūt par skolotāju saviem vecākiem.  

Bērni mācās no mums, un mēs mācāmies no mūsu bērniem. Klīniskā psiholoģe Sanita Aišpure raidījumā Māmiņu klubs skaidro, ka līdz skolas vecumam bērni ļoti tic un uztver burtiski to, ko redz un dzird ģimenē. Viņiem vēl nav attīstījies kritiskais prāts, tādēļ bērni visu uztver kā realitāti, kā lietu kārtību. Tieši tādēļ vecākiem šajā periodā jāmācās būt ļoti gudriem, saprotošiem un iejūtīgiem pret sava bērna vajadzībām.

Raidījumā Māmiņu klubs savā pieredzē dalās vecāki Oskars un Ilga. Kopš meitas Madaras pirmajām dzīves dienām ģimene dzīvojusi tā, lai labi justos visi, bet vispirms jau mazā meitiņa. Ir bijis jāmācās apslāpēt savu ego un jādara reizēm tas, ko nemaz negribas.

FOTO. Skolēni un mazais skolotājs

Ilga uzskata, ka māmiņām šīs īpašības piedzimst kopā ar mazo bērniņu. Viņa pirmo reizi tik ļoti ir iejutusies cita cilvēka ādā, mēģinājusi saprast, kā meita jūtas, kā bērnam būtu labāk. Savukārt tētis Oskars stāsta, ka no saviem hobijiem bērna piedzimšanas dēļ nav attiecies, tie netraucējot ziedot vairāk laika meitai. Tētis atzīst, ka abi ar sievu ir kļuvuši pacietīgāki, iecietīgāki ne tikai pret bērna vajadzībām un niķiem, bet arī viens pret otru.

Kā pārvarēt attiecību krīzi, kas ļoti bieži piemeklē ģimeni pēc pirmā bērna piedzimšanas, kas notiek, ja mazuļi nesaņem pietiekamo uzmanību no vecāku puses, uzzini noskatoties video.

Skaties video:

0 Komentāru