1 komentārs
“Sūti buču saviem kompleksiem!” Stiliste Indra Salceviča aicina apalītes mīlēt savas formas
Publicitātes foto

Pazīstamā slavenību stiliste Indra Salceviča šogad teica ardievas savām profesionālajām gaitām kā modes māksliniece. Tagad viņas radošojā ikdienā ienākusi jauna nodarbe – viņa virtuālajā žurnālā morethansize.com dalās pārdomās par modi, skaistumu un dzīvi, atklājot arī savu pieredzi.

Savām atbalstītājām Salceviča, kura iestājusies par pretrunīgi vērtēto skaistuma standartus laušanu, neliek vilties arī sociālajos tīklos, kur regulāri dalās ar iedvesmas pilniem tekstiem un fotogrāfijām, kas ļauj celt formīgu dāmu pašapziņu. Sajūsmu izraisījis viņas nesenais ieraksts vietnē ”Instagram”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“”Ja man būtu iespēja, es ražotu tādas lelles, kāda esi tu!” viņš man teica. “Varbūt es varētu! Patiešām?! Un vispār, kāpēc netiek ražotas plus size lelles?” iedvesmas pilnu ierakstu sociālajos tīklos iesāk Salceviča.

“Un tad es atcerējos savu bērnību! Manā bērnībā visas lelles bija tādas formīgas un tiešām meitenīgas. Arī, cik zinu, pirms “Bild Lilli” neviens neražoja lelles, kuru rokas biezums neatšķirās no dažām dārgām pildspalvām!

Un tās krūtis, kuras gluži kā ceļa zīmes rādītāji stāv savā 90 grādu leņķī! Tātad mūsdienu pasaulē ideja par to, kā sievietēm būtu jāizskatās, tiek potēta jau no mazotnes!

Un vispār, par modes pasauli runājot… Jau kopš 1950. gadiem pār to valda homoseksuāļi! Tas taču pilnīgi saprotams, kādu viņi redz ideālo sievieti! Kā Senās Grieķijas skulptūru! Vīrišķīgi veidots augums ar krūtīm, kuras gluži kā augumam pielīmētas apelsīnu pusītes,” sociālās saziņas vietnē “Instagram” raksta Salceviča.

“Ar to es gribēju teikt – tas nekas, ka Tev šķiet, ka ar Tevi nav kaut kas kārtībā, ka Tev noteikti jābadojas, ka tā vajag! Tu to pati neesi izdomājusi! Tu esi ietekmēta! Jau kopš bērna kājas. Un zini ko? Tu esi pārāka par šo! Tu esi stiprāka! Un Tu vari pati izvēlēties to, kāda Tu esi un būsi, un kādu dzīvi Tu dzīvosi! Galvenais esi Tu pati! Un mīli sevi tādu, kāda esi! Sūti buču saviem kompleksiem!” iedvesmo pazīstamā stiliste.

“Ja man būtu iespēja, es ražotu tādas lelles, kāda esi Tu!” viņš man teica. “Varbūt es varētu! Patiešām?! Un vispār, kāpēc netiek ražotas plus size lelles?” Un tad es atcerējos savu bērnību! Manā bērnībā visas lelles bija tādas formīgas un tiešām meitenīgas. Arī, cik zinu, pirms “Bild Lilli” neviens neražoja lelles, kuru rokas biezums neatšķirās no dažām dārgām pildspalvām! Un tās krūtis, kuras gluži kā ceļa zīmes rādītāji stāv savā 90 grādu leņķī! Tātad mūsdienu pasaulē, tā ideja par to, kā sievietēm būtu jāizskatās, tiek potēta jau no mazotnes! Un vispār, par modes pasauli runājot… Jau kopš 50-tajiem pār to valda homoseksuāļi! Tas taču pilnīgi saprotams, kādu viņi redz, ideālo sievieti! Kā Senās Grieķijas skulptūru! Vīrišķīgi veidots augums ar krūtīm, kuras gluži kā augumam pielīmētas apelsīnu pusītes. Ar to es gribēju teikt – tas nekas, ka Tev šķiet, ka ar Tevi nav kaut kas kārtībā, ka Tev noteikti jābadojas, ka tā vajag! Tu to pati neesi izdomājusi! Tu esi ietekmēta! Jau kopš bērna kājas. Un zini ko? Tu esi pārāka par šo! Tu esi stiprāka! Un Tu vari pati izvēlēties to, kāda Tu esi un būsi, un kādu dzīvi Tu dzīvosi! Galvenais esi Tu pati! Un mīli sevi tādu, kāda esi! Sūti buču saviem kompleksiem! #iedvesmaspote #pārdomas #blogger #choosehappy #celebrateyourself #confidenceissexy #selfloveclub #bekindtoyourself #beautybeyondsize #effyourbeautystandards #bodypositive #sexyatanysize #plusandproud #psootd #ootd #plussizeblogger #kisses #ārprāC #ipreview @preview.app

A post shared by Indra Salcevica (@indrasalcevica) on

Pašapziņa. Reiz man šķita, ka pašapziņas esamība ir atkarīga no sabiedrības uztveres par Tevi. Vēlme par visām varītēm nokļūt barā, izpatikt, atbilst kaut kādiem standartiem gan mentālā, gan ķermeniskā veidolā. Darīt lietas, jo jādara. Noklusēt, jo bailes, ka tiksi izstumts. Patiesībā, ja esi zaļā vārna, tad esi. Pārkrāsoties par pelēko? Priekš kam? Agri vai vēlu krāsa nodils, nomazgāsies, un tāpat visi ieraudzīs, kas esi! No savas mentālās būtības neaizmuksi. Selflove neattiecas tikai uz ķermeniski pozitīvo domāšanu. Pieņemt savu dārzu un izravēt no nezālēm reizēm nav nemaz tik viegli. Vēl sarežģītāk ielaist dārzā dārznieku. Vai dārznieks vairos tavu pašapziņu? Nē! Bet dārznieks palīdzēst Tev atrast sevi, tikt galā ar pāridarījumiem, aizvainojumiem, pieņemt savu mentālo būtību. #iedvesmaspote #pašapziņa #esitupats #beach #bodypositive #selflove #plussize #sand #lazydays #bikini #morethansize #katramsavudārznieku #psoriasis #vasara #baku #nofilter #skinproblems #latvianblogger #blogger #travel #lategram

A post shared by Indra Salcevica (@indrasalcevica) on

Es neatceros nevienu dienu kopš 23 gadu vecuma, kad uz ielas, kur nu vēl balli, es apmeklētu tērpā ar atvērtu muguru, pleciem un rokām. Brīdī, kad Asos platformā nospiedu šīs kleitas pirkšanas pogu, es domāju tikai par to, vai tā man labi izskatīsies. Es nedomāju par neglītajiem sausās un vietām apsārtušās ādas pleķiem, kuri rotā manu muguru un rokas. Un interesants fakts ir tas, ka todien man neviens nepajautāja a kas tas ir? Vai nav lipīgs? No kā Tev tas ir? Todien es saņēmu pat rozi no svešinieka. Ko es gribēju ar to teikt? Brīdī, kad Tu par kaut ko cepies un esi neapmierināts, manā gadījumā ar ādu, visi to pamana, uzdod jautājumus, arī žēlo. Bet tad, kad Tu esi šo patiesībā nelabojamo lietu pieņēmis kā faktu, Tu staro, neviens Tev neko nejautā, neviens neskatās vai neviens nešausminās. Un te stāsts nav tikai par ādu. Kad pieņemsi savā ķermeni lietas, kuras nevar mainīt, piemēram, strijas, baku rētas, psoriāzi, plikpaurību, pigmentācijas pleķus u. c., Tu sapratīsi, ka patiesībā nevienam nemaz neinteresē tas, par ko pati cepies. Un tas attiecas uz pilnīgi visu.Tāpēc dāmas meklējam savu bikini un dodamies uz pludmali. Piedalies @morethansize akcijā! #pārdomas #pieredze #iedvesmai #plussize #blogger #asosonme #dress #latvianblogger #kāirtājādzīvo #svinamdzīvi #lategram #dzīvopozitīvi #bodypositive #iedvesmaspote #effyourbeautystandarts

A post shared by Indra Salcevica (@indrasalcevica) on

Es ne tikai esmu gatava pludmalei, bet esmu IN pludmale! Vakar ar @kristine_grass ieskrējām jūrā pa pliko! Un man bija vienalga, ka mani kailu redz viņas vīrs, un pilnīgi vienalga, ko viņš padomās u. t. t. Man vairs neinteresē citu cilvēku viedoklis par manām formām! Jā, ir celulīts, jā, ir riepa, jā, nav gluda āda… Nu un? Dzīvojam vienreiz! Aicinu tērēt savu laiku lietderīgi un dzīvot ar garšu!Pievienojies arī Tu @morethansize vasaras akcijai! Iedvesmosim viena otru un cits citu! #nostarstandartiem #summerbodyforeverybody #effyourbeautystandards #plussizelifestyle #plussize #blogger #summerbody #bodypositivelatvia #bodypositive #irkrūtis #ircelulīts #psoriasis #smiltis #lategram #irvēders

A post shared by Indra Salcevica (@indrasalcevica) on

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl