Superbēbis iet vannā! Uzzini, kas jāievēro bērnu pirmo reizi vannojot

0 Komentāru
Superbēbis iet vannā! Uzzini, kas jāievēro bērnu pirmo reizi vannojot
Foto: ekrānuzņēmums

Pat tad, ja ģimenē ir ienācis jau trešais bērniņš, ikviena māmiņa būs ļoti pateicīga, ja pirmajās bērna dzīves nedēļās būs līdzās kāds speciālists, kam nepieciešamajā brīdī palūgt padomu. Superbēbīša māmiņai Kristīnei dzemdībās tā arī nesanāca tikties ar dūlu Lieni Ceriņu, jo mazais superbēbis šajā pasaulē ienāca ļoti steidzīgi. Tāpēc tagad Liene neliedz savu padomu un palīdzību pirmajās mazā Edvarda dzīves dienās.

Kristīne stāsta kā izmainījusies viņas un visas ģimenes ikdiena, kopš mājās ienācis Edvards. Liene iesaka, ka arī citām māmiņām jāņem piemērs no Kristīnes pieredzes. Pašās pirmajās dzīves nedēļās, kamēr mazulis tikai ēd un guļ, dienas pirmajā pusē atrast laiku sev – pagulēt, atpūsties reizē ar mazo. Jo vakaros, kad visi pārējie ģimenes locekļi ir mājās, tam vairs neatliek laika.

Liene piedalās mazā Edvarda pirmajā vannošanā. Kristīne ievēro režīmu, ka mazajam ir katru dienu ”viņa jauna lieta”. Vienā dienā pirmā pastaiga, otrajā jau  – pirmā vanna.

Pirmo reizi liekot bērnu vannā, viņu vajadzētu ietīt autiņā, jo tad viņš jūtas labāk, drošāk un ātrāk pierod pie vannas. Vienas noteiktas formulas, kad pirmo reizi bērns jāliek vannā, nav. Tieši tāpat, kā nav noteikts, cik reižu nedēļā bērns jāliek vannā. Vienīgi noteikti ir jāseko ūdens temperatūrai. Vēlam, lai tā būtu 37 grādus silta. Tad mazais jutīsies komfortabli un viņam nebūs nepatīkamu sajūtu.

Foto: Edvarda pirmā vannošana

Liekot mazuli vannā, kustībām jābūt lēnām un mierīgām, lai mazulis justos droši.  Pirmajai vannošanās reizei nevajadzētu būt ilgākai par 5-7 minūtēm. Lai bērns justos drošāk, ir ieteicams, vannā iet kopā ar bērnu.

Skaties video:

0 Komentāru