1 komentārs
Šova Dejo ar zvaigzni žūrijas pārstāvis Vladimirs Ponomarjovs: Katrai sievietei ir sapnis iet ar augsti paceltu galvu
Foto: publicitātes foto

Plašāka publika viņu pazīst kā skarbāko šova Dejo ar zvaigzni žūrijas pārstāvi, kurš tieši un, daudz nekautrējoties, par dejotāju sniegumu viņiem teica patiesību tieši acīs. Visu skatītāju priekšā. Vladimirs Ponomarjovs. Latvijas dejotāju lielā saime viņu zina kā talantīgu, teicamu pedagogu, par kura prasmēm ir sajūsmā gan profesionālie dejotāji, gan amatieru kolektīvi. Volodja, kurš prot būt stingrs, prasīgs un humora pilns vienlaikus. Tiesa, pie viņa jokiem ir jāpierod. Tikai tie, kuri ar viņu strādājuši, no pusvārda saprot, ko nozīmē viņa teiktais: Es – skarbs? Es taču balts un pūkains….

Kurā brīdī tu saprati, ka tev patīk un padodas pedagoga darbs?

Ļoti, ļoti sen. Es strādāju vēl teātrī (Akadēmiskajā operas un baleta teātrī, tagad Latvijas Nacionālajā operā un baletā).  Varu pat precīzi gadu pateikt – 1977. Tā bija mana pirmā darbavieta ārpus teātra – TDA Uguntiņa. Pēc tam paralēli – TDA Liesma. Kad es sāku strādāt, – gandrīz kā visi mani kolēģi es domāju vienkārši piepelnīties, bet tad sapratu, ka man pedagoga darbs ļoti, ļoti patīk.

Sagadījās tā, ka gandrīz tieši tad, kad kā dejotājam man pienāca pensijas laiks, profesors Juris Kaprālis Mūzikas akadēmijā noorganizēja pirmo profesionālo baleta pedagogu kursu. Tad, kad es uz šo augstskolu aizgāju, sapratu, ka neko no baleta nesaprotu (smejas), ka jāmācās tālāk. Dejotājs tā ir viena profesija, bet pedagogs – pavisam kas cits.  Laikam man tas pasniedzēja gars ir gēnos. Mana mamma bija skolotāja.

Atceros, jau baleta laikā kolēģi tev aiz kulisēm un mēģinājumos prasīja padomu. Ir arī kāds solists, kuram tu neesi skopojies ar ieteikumiem un padomiem?

Jā. Toreiz jaunais solists Viesturs Jansons. Ieteicu viņam, kā labāk izskatīties uz skatuves, kā pareizāk likt grimu. Vienreiz viņš uz skatuves nokrita un pēc tam prasīja: “Kā bija? Vai ļoti varēja redzēt?” ( Te ”ieslēdzas” Volodjas ironija un humors.) Es teicu: “Nē, Viesturiņ… Iedomājies tādu ainu, kad lielā, plašā istabā ar milzīgu blīkšķi nokrīt trīsdurvju skapis. Neko nevar redzēt…” Nu, mēle man asa…(smejas)

Tu ļoti daudz strādā ar mūsu tautas deju ansambļiem. Nav sarežģīti? Tava tautība ir krievs, bet mēģini latviešu tautas deju…
Foto: TV3 publicitātes foto

Foto: TV3 publicitātes foto

Bet Tangijeva-Birzniece? Viņa bija ebrejiete, bet viņas Gatves deja joprojām ir latviešu skatuviskās dejas simbols… Pirmkārt, deja ir deja. Ja pedagoga gēns ir asinīs, tad vienalga, ar kādām dejām strādāt. Laikam arī vide audzina, vai ne?

Meitas tomēr uz dejošanu nevirzīji…

Savējos žēl.. (smejas). Bet viņas ir ļoti profesionālas mūziķes. Vecākā meita  Santa ir pie Krēmera koncertmeistare. Alīna Dānijas Karaliskajā mākslas akadēmijā mācās 2.kursā. Bet abas, starp citu, bērnībā ir dejojušas. Lai dejotu profesionāli ir jābūt dotībām un atbilstošam augumam. Padejoja, lai palabotu muguras, stāju, sajustu skatuves “garšu”.

Foto

Tavuprāt visām sievietēm ir jāmācās dejot?

Noteikti. Stāja – tas ir viens. Gaita – divi. Es domāju, ka katrai sievietei ir sapnis soļot ar augsti paceltu galvu un skatīties no augšas uz vīriešiem vai uz labāko draudzeni: paskat, kā es varu un izskatos… Pat, ja esmu maza auguma – vienalga skatos no augšas.

Ko ieaudzina dejošana?

Raksturu, raksturu un vēlreiz raksturu. Ir grūti, bet jāvar, jādara. Tas ir raksturs.

Kad pirmo reizi biji šova Dejo ar zvaigzni žūrijā, tev daudzi pārmeta skarbumu un tiešumu. Tevi tas pārsteidza?

Atklāti? Nē, nepārsteidza. Es esmu pārliecināts par to, ko es zinu un daru. Un, ja cilvēks pats nesaprot, tad ir jāsaka…

Foto: TV3 publicitātes foto

Foto: TV3 publicitātes foto

Tev nebija žēl, it kā mazliet neērti? Galu galā pāris nedēļās viņiem bija jāsasniedz rezultāts, ko citi gadiem ilgos treniņos…

Zelta gabaliņ! Lai kā arī nesauktu to šovu, tas ir konkurss, vai ne? Viņi cīnās par balvu. Ja nemaldos, pašā pirmajā šovā tā balva bija 10 000!  Nav jau, protams, tik liela summa, bet tomēr ( protams, atkal ironija). Un, ja viņa man stāsta, ka ir atnākusi iepazīties ar jauniem draugiem un iemācīties dejot…kad pašai tuvu četrdesmit….Nu, miļenkaja,( krievu v. – mīlulīt) nu melo! Atklāti melo… Mani tas tracina.

Ja tu būtu strādājis ar kādu no šova dalībniekiem vai dalībniecēm, pret ko tu biji visskarbākais, tu varētu viņu sniegumu uzlabot?

Grūti pateikt. Es nebiju taustījis tās spējas…Ļoti grūti pateikt. Jo ir cilvēki, kuriem vispār nevajag dejot, ir tādi, kuriem viss sanāk uzreiz.

Foto: Tv3 publicitātes foto

Foto: Tv3 publicitātes foto

Tev nāca dalībnieki klāt pēc tiešraides, prasīja padomu ?

Bija arī tādi pāri, kas nāca un lūdza ar viņiem zālē pastrādāt. Es atsacījos. Tā arī pateicu: ”Jūs esat tur, bet es esmu šeit…”

24.oktobrī Dailes teātrī tev ir jubilejas koncerts…

Jubileja man bija jau augustā. Es neko negribēju rīkot. Koncerta idejas autore ir mana sieva Ilona. Doma – parādīt visas tās manas darba vietas, kur es esmu strādājis ārpus teātra. Tur piedalīsies tādi ansambļi kā Uguntiņa, Liesma, Līgo, Vektors, Dzirnas, Daiļrade un Todes. Arī TDA Teiksma, ko vada Jānis Ērglis. Viņš bija mākslinieciskais vadītājs profesionālajam deju ansamblim Daile, kur es strādāju kā repetitors, bet Dailes, diemžēl, vairs nav. Koncertā piedalīsies arī trīs vadošie solistu pāri no Nacionālās operas un baleta un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi.

Cik pavisam dejotāju būs uz skatuves?

230…

Iedomājies, ko tu šo gadu laikā esi ”sastrādājis”…

Tā ir mazākā daļa, miļenkaja, mazākā daļa…

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl