SOS! Tavs Jāņu rīta glābiņš

Komentāri
SOS! Tavs Jāņu rīta glābiņš
Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Lai arī cik ļoti solījies sev vakar nepārēsties, nejaukt šņabi ar alu un vēl vis kaut ko NEdarīt, šorīt Tu kārtējo reizi pārliecinies, ka “ceļš uz elli ir bruģēts ar vislabākajiem nodomiem”. Bet – nebēdā. Īsts draugs nekad neatstāj nelaimē, tādēļ Skaties.lv/Sievietei piedāvā dažus padomus, kā dzīvot tālāk.

Ko darīt, ja Tevi moka vēdera pēcsvētku paģiras

  • Ja otrā rītā pēc svinībām ir smaguma sajūta vēderā vai caureja, bet nav nopietnu sāpju, vemšanas vai sliktas dūšas, tad var vienkārši ievērot diētu un ēst mazas porcijas. Nelietot ne asu, ne treknu, ne skābu, ne gāzētu, ne alkoholu, ne kafiju…Var ēst putras, vārītu vistu, bet nelielās porcijās. Noder arī kāds fermentu medikaments, kuru lietot ēšanas laikā.
  • Vēlams palietot kādu probiotiķi – labās baktērijas. Zarnu mikrofloras satbilizēšanai. Aptiekās ir daudzveidīga probiotiķu izvēle.
  • Ja nepieciešams, var iegādāties kādas zāles, kas mazina caureju. Tomēr, ja organisms ir saindējies ar alkoholu un ēdieniem, nedrīkst caureju apturēt, jo jāļauj organismam atbrīvoties no indēm un sārņiem. Vislabāk izvēlēties kādu medikamentu, kas ir no smektas grupas
  • Protams, svarīgi daudz dzert ūdeni. Ieteicama arī piparmētras un kumelīšu tēja, kas uzlabo kunģa un zarnu trakta darbību un samazina vēdera pūšanos.
  • Pēc pāris dienām tas parasti viss pāriet un var dzīvot tālāk. Taču – ATCERIES! Ja ir stipras sāpes vēderā, neapturama caureja un vemšana, OBLIGĀTI jāmeklē ārsta palīdzība. Šādā gadījumā ir nepieciešams precīzi noteikt diagnozi.
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lasi vēl