”Šogad esmu gatava iekarot publiku.” Latvijas precēto skaistuļu konkursā atkal mirdz daiļa rīdziniece Luīza

5 komentāri
”Šogad esmu gatava iekarot publiku.” Latvijas precēto skaistuļu konkursā atkal mirdz daiļa rīdziniece Luīza
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Jau 17. septembrī konkursa ”Mrs. Latvija 2019” finālā tiks kronēta Latvijas daiļākā precētā sieviete. Par titulu 30 skaistuļu konkurencē cīnās arī apburošā Luīza Romanova, kura precēto dāmu skaistumkonkursā piedalās otro reizi.

Valodu jūrā kā zivs ūdenī

”Esmu laimīga 40 gadīga rīdziniece. Nezinu kādēļ, bet dzīvē man nepārtraukti nākas sastapties ar tehnisko sfēru, kaut gan pati pēc dabas esmu humanitārā novirziena piekritēja. Pēdējos divus gadus pārdodu pieejamības kontroles sistēmas, strādāju Sanktpēterburgas fabrikas ”Iron Logic” izplatīšanas centrā.

Tā kā labi pārvaldu čehu un patlaban apgūstu franču valodu, mani klienti pārsvarā ir čehi, slovāki un franču mēlē runājošie. Mīlu savu darbu, bet jo īpaši savu atsaucīgo kolēģu dēļ, kuri ir draudzīgi, inteliģenti un ļoti talantīgi cilvēki. Mans darbs sniedz iespēju tikties ar intelektuāli attīstītiem un gudriem cilvēkiem, tai paša laikā ļaujot pielietot un attīstīt čehu un franču valodas zināšanas.

Tāpat esmu ļoti gandarīta par iespēju piedalīties un organizēt starptautiska mēroga izstādes. Man patīk pats pasākumu organizēšanas process, tas dod iespēju pierādīt savas spējas un varēšanu laika menedžmentā, likt lietā fantāziju un mākslinieciskās dotības. Vārdu sakot – pašapliecināties,” Skaties.lv par savu nodarbošanos stāsta Luīza.

Konkursa dalībniece atzīst, ka viņas lielākais lepnums ir 20 gadus jaunā meita Anastasija, kura šovasar iestājās Latvijas Universitātes Psiholoģijas fakultātē: ”Viņa ir mans labākais draugs un padomdevējs. Un es ļoti ceru, ka tā būs vienmēr.”

Sapnis par Portugāli

Luīzai ir neskaitāmi daudz vaļasprieku.

”Esmu aktīva dzīvesveida piekritēja, tādēļ manas draudzenes reizēm joko, ka dienas laikā reizēm paspēju izdarīt tik daudz, cik citi cilvēki izdara nedēļā.

Manas lielākās aizraušanās ir fitness, ceļojumi un franču valodas apgūšana. Man ļoti patīk mācīties valodas, tādēļ nākotnē sapņoju apgūt portugāļu valodu. Tā kā esmu pieradusi savas vēlmes piepildīt, esmu pārliecināta, ka arī šo noteikti realizēšu. Tikpat ļoti arī sapņoju kādreiz dzīvē pabūt Portugālē – tas ir mans nepiepildītais sapnis.

Vēl ļoti ceru pabūt beļģu Brjugē un apceļot Āziju. Savu sapni sāku piepildīt jau šogad, ceļojumu sākot no Šrilankas. Teikšu godīgi: redzētajā nebiju vīlusies, iemīlējos šajā zemē, un tajā noteikti palika daļiņa no manas sirds. Vārdu sakot, izmantoju jebkuru iespēju ceļot un apskatīt pasauli, jo tā ir viena no lielākajām bagātībām, kas mums dota,” srāsta Luīza.

Tieši daudzās valodu prasmes Luīza uzskata par savu īpašo talantu.

”Man labi padodas valodas. Izņemot standarta latviešu, krievu un angļu valodas, zinu vēl čehu valodu un mācos franču. Plānoju sākt mācīties itāļu valodu. Uzskatu, ka valodas atver durvis uz pasauli – tā paver daudz plašākas iespējas ceļošanai, studēšanai, izaugsmei darba tirgū,” pārliecināta ”Mrs. Latvija” dalībniece.

Kikbokss uz viena plaukta ar grāmatām

Savu dzīvi apburošā Luīza nevar iedomāties arī bez fitnesa.

”Cenšos neizlaist nevienu treniņu, kas man ir trīs četras reizes nedēļā. Bet īpaši sajūsminos par pilatēm, kas man patīk visvairāk no visiem fitnesa veidiem. Bieži vien cilvēki jūtas izbrīnīti, kad uzzina, ka man patīk bokss, kikbokss un cīņas bez noteikumiem. Iespējams, tas tādēļ, ka kādu laiku arī pati nodarbojos ar kikboksu. Pēdējā laikā sāku nodarboties ar dejām ar krēslu. Tās, manuprāt, atver un attīsta plastiskumu, sievišķību un jutekliskumu,” stāsta skaistule.

Luīza kopš bērnības dievina grāmatu lasīšanu un uzskata, ka šo aizraušanos ir mantojusi no savas vecmāmiņas, kura ir bibliotekāre. Bērnībā viņa stundām ilgi varēja pavadīt laiku bibliotēkā un dievināja tās atmosfēru. Iespējams, tādēļ šodien Luīza ir ”dzīvo” grāmatu piekritēja, jo dievina grāmatu smaržu un iespēju pataustīt, sajust katru tās lappusi. Tieši tādēļ ”dzīvo” grāmatu nekad nevarētu iemainīt pret šobrīd tik populārajām elektroniskajām grāmatām.

Starp Luīzas lielākajām kaislībām ir arī teātris, ko viņa nekautrējoties var nodēvēt par savu mīļāko mākslas veidu. Ļoti aktīvi apmeklē gan klasiskās, gan mūsdienīgās izrādes.

”Ja man gribas palikt mājās un pavadīt dienu mājīgā atmosfērā, ar vislielāko prieku gatavoju. Īpaši man to patīk darīt saviem mīļajiem cilvēkiem, jo gatavojot iegrimstu šajā procesā ar sirdi un dvēseli. Tā man ir sava veida meditācija.

Es aktīvi piedalos dažādos foto projektos. Pārsvarā sadarbojos ar ļoti talantīgu fotogrāfu Džū, ar kuru kopā veidojam džemperu un dažādu citu apģērbu reklāmas. Lepojos, ka zināmā mērā arī manis dēļ cilvēki pamana šos džemperus un galarezultātā prece iegūst sev pateicības pilnus saimniekus,” klāsta Luīza.

Konkursā atgriežas ar apņēmību

Latvijas precēto sieviešu skaistumkonkursā Luīza piedalās jau otro reizi.

”Konkursā pirmo reizi startēju pagājušogad, bet to visdrīzāk uzskatu par mēģinājumu nākamajam solim, kas man deva ļoti daudz pieredzes. Pateicoties pirmajam konkursam, kļuvu pārliecinātāka, iemācījos sevi prezentēt, kas mūsdienās ir ļoti svarīgi, sāku labāk justies uz skatuves. Iepazinos ar daudziem talantīgiem un interesantiem cilvēkiem, ar kuriem turpinu kontaktēties joprojām.

Arī ar pārējām konkursantēm izveidojās ļoti draudzīgas attiecības, jo tā nebija konkurences pilna atmosfēra. Gluži otrādi – viena otru atbalstījām un iedvesmojām!

Pagājušajā gadā uzņemtā pozitīvā enerģija ļāva pieņemt lēmumu, ka tikpat pozitīvs lādiņš man nebūtu par skādi arī šogad. Turklāt šogad esmu noskaņojusies izlēmīgi un esmu gatava iekarot publiku.

Šis konkurss dod iespēju sajusties sievišķīgai, apliecināt sevi kā sievieti, ko mūsdienās nav nemaz tik viegli izdarīt. Es ļoti vēlētos, lai mana un citu konkursa dalībnieču pieredze iedvesmotu arī citas latviešu sievietes!

Mēs visas esam tik dažādas, un katra izceļamies ar ko īpašu. Tāpēc, manuprāt, mēs pat neesam konkurentes, bet drīzāk esam kā draudzenes un atbalstītājas viena otrai,” par ”Mrs. Latvija” gūto pieredzi stāsta Luīza.

Jautāta, kāda, pēc viņas domām, ir sievišķīga sieviete, Luīza teic: ”Patiesa sievišķība tiek novērota žestos, vārdos, spējā atbalstīt un just līdzi. Tā izpaužas ar maigumu, graciozumu, vieglumu, atbrīvotību un juteklību. Sieviete, kas apzinās savu būtību, nekad neuzsvērs savu pārākumu pār vīrieti. Sievišķīga sieviete spēj maigi atbalstīt un vadīt vīrieti, padarot viņa dzīvi mierīgu un harmonisku. Un, pats galvenais, šāda sieviete vienmēr ir harmonijā ar sevi.”