1 komentārs
Šodien – Teātra diena! Desmit burvīgākās latviešu aktrises
Foto: LETA

27.martā šogad svinam Lieldienas, bet katru gadu šajā datumā teātra ļaudis svin Starptautisko Teātra dienu. Latviešu teātra  skatuve un kino, un televīzijas ekrāni nav iedomājami bez daiļajām aktrisēm, kurām grib līdzināties ne viena vien jaunā dāma. Protams, ka mēs visos laikos varam lepoties ar veselu plejādi bezgala talantīgām un meistarīgām skatuves māksliniecēm, un mēs allaž esam cienījuši un mīlējuši viņas visas. Par godu Teātra dienai Skaties.lv/Sievietei dāmas izveidojām savu, mūsuprāt, šobrīd populārāko un talantīgāko aktrišu Top 10.

Baiba Broka

Foto: LETA

Foto: LETA

Jaunā Rīgas teātra aktrise. Filmējusies arī vairākās filmās un seriālos. Saņēmusi Lilitas Bērziņas balvu un kino balvu Lielais Kristaps par lomu filmā “Valsis mūža garumā”. Pagājušajā teātra sezonā par Aspazijas lomu izrādē “Aspazija. Personīgi” kronēta Spēlmaņu nakts balvu pasniegšanas ceremonijā kā labākā aktrise.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

 

Guna Zariņa

Foto: LETA

Foto: LETA

Jaunā Rīgas Teātra aktrise. Absolvējusi Sanktpēretburgas Tēatra mākslu akadēmiju. Spēlējusi pie režisoriem Alvja Hermaņa, Māras Ķimeles, Viestura Kairiša u.c. Saņēmusi gan Lilitas Bērziņas balvu, gan Spēlmaņu nakts balvu, gan kino balvu Lielais  Kristaps. Šajā teātra sezonā spēlē Spīdolas lomu Latvijas Nacionālajā teātrī izrādē “Uguns un Nakts”.

Foto

 

Rēzija Kalniņa

Foto: F64

Foto: F64

Latviešu aktrise un režisore. Latvijas Dailes teātrī nospēlējusi vairāk kā 50 lomu. Vairākkārtīgi titulēta kā gada labākā aktrise balvu pasniegšanas ceremonijā Spēlmaņu nakts. Kā kino aktrise filmējusies gan daudzās Latvijā veidotās filmās, gan ārvalstu kino. Balvas Lielais Kristaps laureāte. Strādājusi kā režisore Novosibirskas akadēmiskajā Operas un baleta teātrī. Šajā teātra sezonā iestudējusi muzikālu izrādi Latvijas Nacionālajā teātrī “Cilvēks, kas smejas”.

Foto

Ilze Ķuzule –  Skrastiņa

Foto: LETA

Foto: LETA

Dailes teātra aktrise. Īpaši pēdējos gados spēlē vadošās lomas. Latviešu dzejnieces Māras Zālītes meita. Filmējusies TV seriālos Ēnus spēles un UgunsGrēks. Uzstājas dažādos muzikālos projektos. 2015.gadā Spēlmaņu nakts balvu pasniegšanas ceremonijā ieguva Skatītāju simpātiju balvu kā Gada labākā aktrise.

Foto

 

Maija Doveika

Foto: LETA

Foto: LETA

Šobrīd Latvijas Nacionālā teātra aktrise. Viena no jaunākajām lomām – Laimdota izrādē “Uguns un nakts”.

Foto

Dita Lūriņa – Egliena

LET_14520513

Foto

Latvijas Nacionālā teātra aktrise. Ditai piemīt izcilas vokālās dotības un prasmes, tādēļ piedalās daudzos muzikālos projektos un izrādēs.  Ieguvusi Spēlmaņu nakts balvu kā Gada jaunā aktrise. Viena no retajām latviešu aktrisēm, kurai iestudēta muzikāla izrāde – “Sapnis par Brodveju”. Izrādē piedalījās Dita un vienpadsmit Nacionālā teātra aktieri. Pie klavierēm – iestudējuma iniciators Maestro Raimonds Pauls.

Zane Daudziņa

Foto: LETA

Foto: LETA

Aktrise un runas pedagoģe. Daudz piedalās dažādu neatkarīgu teātru apvienību projektos. Populārā televīzijas seriāla UgunGrēks  Helēnas lomas atveidotāja. Zanes īpašais talants – spēja perfekti atdarināt dažādu svešvalodu runas manieres.

Foto

Agnese Jēkabsone

LET_6960692

Liepājas teātra aktrise. Par titullomu izrādē Edīte Piafa ieguvusi  Dienas Gada balvu kultūrā un 2013./ 2014.g. sezonas titulu Gada aktrise balvu pasniegšanas ceremonijā Spēlmaņu nakts.

Foto

Ieva Puķe

f64_spelmanu_nakts_231112_022

Valmieras teātra viena no vadošajām aktrisēm. Visspožāk Ievas talants iemirdzējies režisora Oļģerta Krodera iestudējumos. Vairākkārtīgi ieguvusi Valmieras drāmas teātra balvu. Ceremonijas Spēlmaņu nakts balvu saņēmusi gan kā Gada jaunā aktrise, gan kā Gada aktrise otrā plāna lomā.

Foto

Elīna Vāne

 

Foto: F64

Foto: F64

Foto

Valmieras teātra aktrise kopš 2003.gada. Ja pirmajā sezonā saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu kā Gada jaunā aktrise. Filmējusies Tv seriālā Viņas melo labāk. 2012./2013 gada sezonā titulēta par Gada labāko aktrisi balvu pasniegšanas ceremonijā Spēlmaņu nakts.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl