Soctīklu lietotāji naski iesaistās 150 gadus vecas kāzu kleitas meklēšanā

Komentāri
Soctīklu lietotāji naski iesaistās 150 gadus vecas kāzu kleitas meklēšanā
Foto: Pixabay

Sociālie tīkli reizēm spēj darboties gandrīz kā policija. Lielbritānijā ar ”Facebook” palīdzību izdevies atrast 150 gadus vecu kāzu kleitu, kas bija pazudusi kādā ķīmiskajā tīrītavā.

Kleita, kura Lielbritānijas iedzīvotājai Tesai Nevolai bija mugurā kāzu dienā, piederēja viņas vecvecvecmāmiņai. Šis izsmalcinātais apģērba gabals ģimenes īpašumā atradās gandrīz 150 gadus, kad tas pazuda kādā ķīmiskajā tīrītavā pērnā gada nogalē.

Jaunā sieviete kopā ar vīru bija atgriezusies mājās pēc medusmēneša ceļojuma, kad māte vienās asarās paziņoja, ka kleita vairs nav atrodama.

Kleita ķīmiskajā tīrītavā bija nodota septembrī, un tās īpašnieki tika brīdināti, ka darbs pie antīkā apģērba iztīrīšanas ilgs trīs mēnešus. Kad šis laiks bija beidzies un līgavas ģimene vēlējās kleitu izņemt, izrādījās, ka ķīmiskā tīrītava ir bankrotējusi.

Atklāts princeses Diānas kāzu kleitas noslēpums

Saņemot šīs ziņas, Tesa Novela savu pazudušās līgavas kleitas stāstu publiskoja ”Facebook”. Līdzjūtīgo netrūka, un ar ziņu savos profilos dalījās vairāk nekā 280 tūkstoši cilvēku. Ar to bija gana, lai Novela saņemtu zvanu no slēgtās ķīmiskās tīrītavas saimnieka, kurš bija atradis antīko kleitu saburzītu lupatu kaudzē slēgtajā uzņēmumā.

Novelas ģimene atzīst, ka ir ļoti pateicīga visiem cilvēkiem, kas palīdzēja pazudušās kleitas stāsta izplatīšanā, jo pietrūcis pavisam nedaudz, lai kleita līdz ar pārējām lupatām, atbrīvojot telpas, tiktu izmesta atkritumos.

Tikmēr pērnā gada augusta nogalē sirsnīgs pasākums norisinājās pašu mājās – līgavu parāde, kas sievietēm sniedza lielisku iespēju otro reizi atrast lietojumu savai kāzu kleitai.

Foto: līgavu parāde Rīgas ielās

Lasi vēl