Smaržu leģendas Chanel 5 nākotne ir apdraudēta. Vainīga alerģija

1 komentārs
Smaržu leģendas Chanel 5 nākotne ir apdraudēta. Vainīga alerģija
FOTO: Flickr.com

Ikviena sieviete, kura kaut nedaudz vēlas līdzināties aktrisei Merilinai Monro, ir lietojusi smaržas Chanel 5. Pirms neilga laika šo smaržu cienītājas visā Eiropā satrauca ziņa, ka leģendārās dīvas mīļākajām smaržām, aizstāvot alerģisku patērētāju tiesības, var pienākt gals.

Protams, ka smaržu industrijas pārstāvji nav sajūsmā, jo jaunas parfīma formulas izstrādāšana var aizņemt gadus un prasīt lielus līdzekļus. Veselības inspekcijā atzīst, ka Eiropā ir alerģiski 1-3 % iedzīvotāju, tādēļ runa var būt aptuveni par 10 miljoniem iedzīvotāju.

Ārsts: Eiropa nepārspīlē

Šoreiz Eiropas Komisija kabinetos neesot pārcentušies, rosinot kārtējo aizliegumu. Alerģiskās izpausmes no smaržām ir nopietnas un reizēm parādās pat cilvēkiem, kuri nav alerģiski. Reakcijas var būt dažādas – “aizsities” elpa, klepus, šķaudīšana, apsārtums un nieze. Alergologs Lauris Līcītis nav pārsteigts, ka šobrīd Chanel 5 ir nonācis uz pārmaiņu sliekšņa, jo vairākiem viņa pacientiem alerģija ir bijusi tieši no šīm smaržām. Ārstam praksē ir nācies sastapties ar gadījumiem, kad paciente septiņus gadus lieto vienas konkrētas smaržas, bet astotajā – viņai parādās alerģija.

Uz brīdi ienirsti dabīgā smaržu mākonī! Foto:

Neizmet iepakojumu!

Kosmētikas un skaistumkopšanas jomas speciāliste Marika Ģederte ne reizi vien ir atgriezusies mājās, ja aizmirsusi iesmaržoties, jo nespēj ikdienā dzīvot bez smaržām. Ģederte piekrīt, ka problēma pastāv, taču Eiropā kosmētikas un parfimērijas industrijā dažādi ierobežojumi un aizliegumi nav nekas jauns. Uzņēmēja arī piebilst, ka ar smaržu sastāva norādēm tikai uz iepakojuma vien, ir par maz. Tādēļ aicina visas dāmas pavisam neizmest smaržu pudelīšu iepakojumus.

Skaties video!