Komentāri
Vecmeitas zvērests un uzmākšanās vientuļiem garāmgājējiem. Jautrākās Vecmeitu ballītes
FOTO: OrganiseAhen, Flickr.com

Vecmeitu ballīšu tradīcija Latvijā ienāca samērā nesen – pirms gadiem 20. Visā pasaulē Vecmeitu ballītēm arī nav pārāk sena vēsture. Pagājušā gadsimta 60 – to gadu beigās ASV sievietes izdomāja, ka jālauž mūžvecā vecpuišu tradīcija. Līdz tam vecpuišu balles jeb atvadas no brīvības svinēja tikai vīrieši, bet līdz ar seksa revolūciju jaunkundzes pieteica arī sevi. Vecmeitu pirmskāzu ballītes īpaši populāras gan kļuva tikai 20 gadus vēlāk. Saldajos 80 –tajos.

Parasti ir divu veidu Vecmeitu ballītes. Meitenes vienkārši iziet ielās, papriecājas dažādos naktsklubos vai bāros, izvizinās ar motociklu, draudzenes nākamajai līgavai sarūpē striptīza dejotāju. Otrs ir nedaudz rāmāks un izmeklētāks scenārijs. Meitenes sarīko filmu vakaru. Iedzer šampanieti. Līgavai tiek pasūtīta īpaša SPA procedūra, un beigās visas izklaidējas kādos smalkos kokteiļu vai suši gatavošanas kursos.

Aplūko galeriju – kā Vecmeitu ballītes noris ārzemēs:

Latvijā gandrīz vairs nevienas kāzas nav bez Vecmeitu un Vecpuišu ballītēm. Kad pirmskāzu ballīšu tradīcija vēl tikai pie mums sākās, bieži vien neapdomīgi ballīte tika sarīkota iepriekšējā vakarā pirms kāzām. Ballītes sekas bieži vien atstāja neizdzēšamu iespaidu uz galvenās dienas norisi. Vairāki kāzu organizatori ir stāstījuši par līgavām un līgavaiņiem, kuriem kāzu dienas rītā ir lielas paģiras un izskats arī nav no svaigākajiem. Tagad visi ir kļuvuši apdomīgāki un ballītes rīko nedēļu vai divas pirms lielā notikuma.
Dāmām, izņemot līgavu, vienādi apģērbi. Smieklīgi uzdevumi, kuros ”jāpiesienas” garāmgājējiem, ”Vecmeitas zvērests”, torte ”krāniņa” veidolā, fotosesija utt. Šobrīd iespējas arī ”organizēti” izklaidēties ir visdažādākās – saldumu ražotnes, zirgu izjādes vietas, šautuves, peldbaseini utt. Draudzenēm derētu uzzināt, ko nākamā līgava ļoti vēlētos izbaudīt, bet vēl nav savā dzīvē  paspējusi. Tiesa, vienmēr ir jāatceras, ka nedrīkst riskēt, jo nevienai līgavai noteikti negribas savās kāzās būt ar ieģipsētu kāju vai roku.

Vecmeitu ballīte latviešu stilā. Foto:

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl