Skolēnu deju svētku virsvadītāja: Gadsimta nelaime – mobilais telefons

1 komentārs
Skolēnu deju svētku virsvadītāja: Gadsimta nelaime – mobilais telefons
FOTO; LETA

Iespējams, tu šobrīd palīdzi savam bērnam kravāt ceļasomu, lai pirmdienas rītā viņš varētu doties uz Daugavas stadionu, kur viņš būs viens no 16939 dalībniekiem, kuri dejos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Protams, ka tava sirds ir mazliet nemierīga, jo īpaši tad, ja dzīvo tālu no Rīgas. Bērns veselu nedēļu būs prom viens – bez vecākiem. Skaties.lv/Sievietei uz nelielu sarunu aicina deju svētku virsvadītāju Ingu Pulmani, lai nedaudz nomierinātu satraukto mammu sirdis un sniegtu dažus ieteikumus vecākiem.

FOTO; no I.Pulmanes  personīgā arhīva

FOTO: no I.Pulmanes personīgā arhīva

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Līdz varavīksnei tikt” mākslinieciskā vadītāja Inga Pulmane 25 gadus ir vadījusi Bērnu deju ansambli ”Teiksmiņa”. Svētku sagatavošanas process ilgst gandrīz piecus gadus. Uzaicinājumu būt par skolēnu deju svētku māksliniecisko vadītāju Inga saņēma tikai pirms diviem gadiem, kad pēkšņi mūžībā aizgāja uzveduma idejas autore, horeogrāfe Arta Melnalksne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tev ir liela un panākumiem bagāta pieredze kā bērnu deju kolektīva vadītājai. Bet būt par deju svētku uzveduma pašu galveno personu, ir īpašs izaicinājums.

Inga: “Ja godīgi – esmu ļoti nobijusies. Divu gadu laikā kopā ar kolēģiem esam izdarījuši lielu darbu. Es mācījos katru dienu no pieredzes bagātajiem virsvadītājiem. Liels paldies Ilzei Mažānei, kura ievadīja mani šajā procesā. Gāju pie viņas mācīties, kā jāveido laukuma zīmējumi. Esam visi strādājuši vaiga sviedros un ļoti ceram, ka uz laukuma viss realizēsies kā iecerēts.”

Vai bija viegli apvienot mammas lomu ar svētku virsvadītājas amatu?

Inga: ”Manā dzīvē ir īstais brīdis, kad ķerties klāt šādam milzīgam darbam. Agrāk es nekad nebūtu piekritusi. Nekad. Nemūžam. Man ir trīs bērni, šogad jaunākajai meitai Bertai palika astoņpadsmit. Kad sākās pavasarī deju svētku skates, kur es biju žūrijas komisijas vadītāja, meitai teicu: ”Meitiņ , es tagad divus mēnešu nekad nebūšu mājās, es nekad nemazgāšu veļu, nekad negatavošu ēst, nekad es neiešu uz veikalu. Manis nav…” Divus mēnešus var izturēt. Nebija tik traki. Es zinu, ka citas vadītājas lieliski apvieno gan ģimenes dzīvi, gan lielo darba slodzi. Es nespēju tā sadalīt savus spēkus, lai paspētu visu izdarīt. Es ļoti, ļoti “pieslēdzos” vienai lietai.”

Nav noslēpums, ka deju skolotājam, kolektīva vadītājam ir jātiek galā ne tikai ar bērniem, bet arī ar vecākiem. Vai tev kā deju svētku virsvadītājai ir kādi ieteikumi tieši mazo dejotāju vecākiem?

Inga: ”Gudram skolotājam ir gudras attiecības ar vecākiem. Tomēr ir ļoti daudz vecāku, kuriem vienmēr ir lielas pretenzijas pret visu, kas notiek un kā notiek. Mīļie vecāki! Nav šaubu, ka jūsu bērns ir pats labākais, pats attapīgākais un vislabāk dejo. Tomēr, lūdzu,  atcerieties, ka tautas deja jau pati par sevi ir kolektīva māksla. Šajā stadionā jūsu dēls vai meita ir viens no daudziem tūkstošiem dalībnieku. Tādēļ savs individuālais ”gribu – negribu” vai ”pareizi –nepareizi” ir nedaudz jāpieklusina. Otrkārt. Savā ilgajā deju skolotājas darbā esmu novērojusi, ka nereti tēvi (šoreiz tieši tēvi) īsti nenovērtē to, ka viņa bērns dejo. Ja dēls dejo, tas viņa tētim nešķiet nekas nopietns, jo tas nav, piemēram, futbols. Viņš nenovērtē to, ka dejošana viņa bērnam iemāca ļoti, ļoti daudz un ārkārtīgi emocionāli bagātina. Ja bērns ir ticis ar savu deju kolektīvu līdz Daugavas stadionam, viņš jau ir olimpiskais čempions. Mazais dejotājs dara ārkārtīgi svarīgu darbu pats sev, ģimenei un Latvijai.”

Svētkos ir ļoti daudz bērnu, kuri būs veselu nedēļu prom no mājām. Vai arī viņu māmiņām tev ir kāds padoms?

Inga: (Smejas.) “Gadsimta ”nelaime” – mobilais telefons. Es no ārzemju braucienu pieredzes zinu – ja bērnam iet labi, viņš mammai nezvana. Tikko kā ir strīds ar draugu vai draudzeni, pusdienas nav gājušas pie sirds vai vēl tamlīdzīgas lietas – tā ir zvans uz mājām. Bērnam puņķi un asaras, bet mammai mājās – kreņķi. Es ļoti aicinu vecākus izvērtēt katru šādu zvanu. Jūs savus bērnus pazīstat vislabāk, aprunājieties ar viņiem, nomieriniet. Ja sirds ir nemierīga, piezvaniet pedagogam, kurš dzīvo ar bērniem kopā. Visbiežāk šādas situācijas nav nepieciešams ”kārt pie lielā zvana”, kā tas nereti notiek. Uzticieties svētku organizētājiem! Šobrīd tiek darīts viss, lai bērni uz laukuma un savās dzīvesvietās justos labi. Ar savu kolektīvu esmu piedalījusies vairākos deju svētkos. Tādēļ droši varu apgalvot, ka ar katriem svētkiem to organizatoriskā puse kļūst aizvien labāka. Tādēļ – priecāsimies par to, kas ir izdarīts! Nevis cītīgi meklēsim to, kas nav tā, kā gribētos. Tiekamies svētkos!”

Aplūko galeriju! Inga Pulmane un viņas vadītais bērnu deju ansamblis “Teiksmiņa”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl