Skaistums rodas naktī. Pareiza ādas kopšana diennakts tumšākajā laikā

Pievienot komentāru
Skaistums rodas naktī. Pareiza ādas kopšana diennakts tumšākajā laikā
FOTO: PROTempusVolat, Flickr.com

Ja pēc pamošanās no spoguļa tev pretī raugās pavisam nepazīstama, divreiz vecāka sieviete par tevi, ar daudz pelēkāku sejas krāsu nekā tev, tad zini – steidzami jāmaina kosmētiskie līdzekļi, ko lieto pirms miega, kā arī  – gulētiešanas režīms.

Naktī mūsu organisms atpūšas. Laikā, kad guļam un saldi sapņojam, mūsu ādas vielmaiņa un šūnu atjaunošanās norit līdz pat astoņām reizēm ātrāk nekā dienā. Ļoti liela nozīme ir kosmētikai, kuru lietojam pirms gulētiešanas. To izvēloties, jāņem vērā, ka ādas bioritmi un fizioloģiskās norises dažādos diennakts laikos ir atšķirīgas. No rīta āda vislabāk uzsūc mitrumu, tādēļ dienas krēma galvenais uzdevums ir mitrināšana. Savukārt nakts ir īstais laiks, kad stimulēt ādas pašatjaunošanās funkcijas.

Kas jāievēro, lietojot kosmētiskos līdzekļus pirms gulētiešanas

Neizvēlies pārāk spēcīgu un vecumam neatbilstošu produktu, jo tas var nomākt ādas pašatjaunošanās procesu.
Nakts kosmētiku ieteicams lietot dažas stundas pirms gulētiešanas. Lai kosmētika iedarbotos, sejas ādai jābūt rūpīgi attīrītai.
Nakts krēms jālieto tur, kur paredzēts. To neklāj uz ādas ap acīm un uz lūpām, kam jāizvēlas īpaši produkti.
Nakts krēms labāk iedarbosies, ja klāsi to uz mitras ādas. Tas jāklāj plānā kārtiņā. Pārpalikumu, kas neiesūcas pēc 20 minūtēm, vēlams notīrīt ar salveti, lai liekais krēma daudzums netraucētu ādai elpot un nekavētu mikrocirkulāciju.

Labam miegam

Lai āda varētu efektīvi atjaunoties, svarīga ir miega kvalitāte. Ja nemierīgi guli un nejūties no rīta atpūtusies, ņem vērā dažus padomus, kas ļaus izbaudīt labu un dziļu miegu.

Ne velti saka: “Guļ tik cieši kā mazs bērns…” Kura gan no mums negribētu tik maigu ādu kā mazam bērnam.

FOTO:

Vanna kājām pirms nakts miera

Vakaros galva bieži ir sakarsusi, savukārt kājas – aukstas, bet vajadzētu būt pretēji. Tāpēc ieteicamas kāju vanniņas, kuras vislabāk novietot pie gultas un uzreiz pēc vannošanās līst zem segas.

Nomierinošas acu kompreses

Komprese acīm ir lieliski piemērota, lai ieklausītos sevī. Īpaši ieteicami dažādu ārstniecisko augu ekstrakti (žibulītis, pērkonamoliņš, kumelīte, melnā tēja), kas parūpēsies par nogurušo ādu ap acīm. Uzklāj ar ekstraktu samitrinātas vates plāksnītes uz acīm un kādu brīdi atpūties.

Pārejas veidošana

Tas, kurš iet gulēt uzreiz pēc sportošanas vai televīzijas skatīšanās, nevar izbaudīt mierpilnu nakti, jo tiek izlaists svarīgs posms. Ļauj dienai aiziet, pārdomājot, kas tika pieredzēts, ko paveici, ko satiki un kurus no šiem brīžiem vēlies saglabāt. Mierīgi paturi atmiņā dienas labāko daļu, ļaujot, lai citas dienas domas tevi atstāj.