Skaistuma mušiņa – tas ir “fifīgi”

Komentāri
Skaistuma mušiņa – tas ir “fifīgi”
Foto: AĢENTURA/ LETA

Iespējams, arī Tu pirms vasaras dodies uz skaistumkopšanas salonu, lai karstākajā gadalaikā nebūtu jāsatraucas par izplūdušu skropstu tušu un meikapa atjaunošanu. Kā punktiņu uz i savam ierastajam ikdienas tēlam vari piešķirt skaistuma mušiņu jeb mākslīgo dzimumzīmi. Kad pie kosmetologa atnāk klientes, kuras vēlas sev skaistuma mušiņu, tad viņu iedvesmas objekts joprojām ir Merilina Monro.

Mušiņas nāk no Ķīnas

Skaistuma mušiņu izcelsme meklējama Ķīnas imperatora galmā. Tur mušiņas pildījušas statusa simbola lomu un bijušas ļoti krāšņas. Gan galminieces, gan imperatora sieva parasti rotājās ar krāsainiem zīda plāksterīšiem, kuros bija mazu dārgakmeņu inkrustācijas.

Kas par daudz, tas par skādi

Savukārt Rietumeiropā skaistuma mušiņas bijušas vienkāršākas. Melnā krāsā no zīda vai samta. Dažādu formu – aplīši, zvaigznītes, kāršu zīmes – pīķis, kreicis. Mušiņu daudzums uz sejas bieži vien esot bijis pārspīlēts. Dāmas reizēm atgādinājušas biz-biz mārītes, jo ar mākslīgajām dzimumzīmēm maskējušas dažādas sejas nepilnības un seksuāli transmisīvo slimību pēdas. Augstdzimušo dāmu sejas jau 18. gadsimta vidū un beigās bijušas burtiski  blīvi nolīmētas ar šīm skaistuma mušiņām arī tādēļ, ka katrai dzimumzīmes atrašanās vietai ir savs tulkojums.

Skaistuma mušiņu nozīme

Pie lūpas kaktiņa – skūpstītāja
Virs lūpas – koķete
Pie auss – maigā
Pie acs – kaislīgā

Mūsu zvaigžņu mušiņas

Foto: LETA

Foto: LETA

Dziedātāja Jenny May par savas dzimumzīmes nozīmi izlasījusi mammas sapņu grāmatā. Izrādās, ka tās atrašanās vieta apliecina muzikalitāti. Kopš to uzzinājusi, Jenny savu dabīgo dzimumzīmi vēl vairāk pastiprina ar acu zīmuli, un tā esot kļuvusi pat par dziedātājas savdabīgu vizītkarti.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl