Skaistās Simonas noslēpums: kā apvienot darbu ar hobiju un būt pilna laika māmiņai

2 komentāri
Skaistās Simonas noslēpums: kā apvienot darbu ar hobiju un būt pilna laika māmiņai
Foto no Simonas privātā arhīva

Projekts “TV6 mēneša meitene” rit pilnā sparā. Kanāla skatītājiem un portāla Skaties.lv lasītājiem nav noslēpums, ka par februāra daiļavu izraudzīta Simona Andersone.

Portāls Skaties.lv sazinājās ar Simonu, lai uz vienu dienu iejustos viņas ādā – kā tas ir, kad esi jauna, bet mājās ir jāpieskata 2,5 gadus vecs bērniņš, kā apvienot patīkamo ar lietderīgo un paspēt veltīt laiku sev?

Simonai ir atbildes uz visiem šiem jautājumiem, jo, neskatoties uz to, ka strādā mājas apstākļos, viņai diena ir ražīga, sākot ar bērna pieskatīšanu, beidzot ar mācībām vēlos vakaros.

TV6 februāra meitene Simona stāsta, ka viņas ikdienas grafiks ir diezgan nekonkrēts, katra diena ir atšķirīga, tomēr pamatā skaistules ikdiena ir pakārtota bērnam, sporta skolai, ko nesen uzsākusi, rotaslietu pasūtījumiem un pasākumu “haltūrām”, kas var būt katru nedēļu un var nebūt arī vairākus mēnešus.

“Tas man arī patīk, ka nav tāda riktīga rutīna,” atklāj Simona.

Lūk, kā savas ziemas piektdienas pavada daiļā Simona Andersone! Jaunā māmiņa atzīst, ka ziema ir tas laiks, kad vairāk “tusēt” pa mājām, jo vasarā dāmas izbauda labo laiku, laiskojoties jūrā un mazāk strādājot.

Rīts

Foto no Simonas privātā arhīva

7:00-8:00 – Ceļas mana meitiņa, mēs ar vīru esam riktīgi pūces, meita cīrulis, tāpēc bieži vien agrie rīti mums nākas grūti. Mums pat ir maiņas, divreiz nedēļā vīrs man ļauj pagulēt ilgāk un ceļas ar meitu, taisa viņai brokastis, utt.

Kad mēs abas ar mazo esam augšā, man pārsvarā gribētos vēl pavārtīties, bet meita man saka iesim, iesim, un velk ārā no gultas! Tas ir ļoti mīlīgi, dažreiz arī grūti, it īpaši reizēs kad esmu iegājusi gulēt pēc pusnakts un jau septiņos jāceļas… Man tas ir par īsu, man ļoooti patīk gulēt.

Kopš esmu mamma, esmu mini miega badā diezgan bieži, bet, teikšu godīgi, ir tā vērts!

Tālāk es uztaisu citronūdeni ar medu sev un meitai, abas padzeramies. Tad meitai uzlieku multfilmas, un uztaisu sev “king size” kafiju ar saldo krējumu un brūno cukuru. Tas ir mans rīta deserts. Paralēli vāru meitai un sev auzu putru ar banāniem, medu un linsēklām, skatos e-pastus, jaunumus telefonā.

Kas abas esam paēdušas, izslēdzam televizoru, spēlējamies – krāsas, plastilīns, mantas, viss pēc kārtas. Paralēli nomazgāju traukus.

Sportoju 3-4 reizes nedēļā. Piektdienās uz sporta zāli netieku, tāpēc cenšamies vingrot mājās. Es sāku rīta rosmi, pārsvarā spēka vingrinājumi. Ieslēdzam radio, lai lustīgi un kustīgi.

Manai meitai ļoti patīk dejot, mūzika, gorīties…visa mammā!

Ja mazajai labs noskaņojums viņa vārtās/vingro man blakus, citreiz uz vai zem manis. Citreiz vingrošana kopā ar divgadnieku ir produktīva, citreiz mazāk produktīva. Bet cenšos viņai rādīt, ka sports ir forši, jo manā dzīvē tas ieņem būtisku lomu. Gribētos arī viņā ielikt šo mīlestību pret sportu.

Es viena vai kopā ar bērnu eju dušā, vannā. Bet vispār bieži ejam arī no rītiem vannā abas kopā. Matus mazgāju pārsvarā pēc sporta zāles 3-4 reizes nedēļā. Par cik pēc dabas man ir sprogaini, pasausi mati, lietoju un izmēģinu dažādas matu eļļas, pēdējā laikā man patīk Kardashian Beauty melno ķimeņu eļļa matiem.

Ap pulksten 10:00-11:00 padzeram kādu tēju (es pārsvarā zaļo), meitai patīk kumelītes un taisāmies ārā (ja ir labs laiks). Dzīvojam Pārdaugavā, pie normāliem laika apstākļiem dodamies uz parkiem, kur ir bērnu laukumiņš, pīles. Ja slikts laiks, ejam “patusēt” uz t/c “Spice”, ēst saldējumu un skatīties Zoo veikalā dzīvnieciņus.

Foto: Simonas ikdiena

Pēcpusdiena

13:00-14:00 lielākoties mazā iet gulēt (lai gan gadās 2 stundu nobīde, mēs neturamies pie strikta režīma). Tad man ir laiks sev,daru to pašu ko savās brīvajās dienas – rotaslietas, mācības, mājas darbi – veļa, pusdienas (zupas, sautējumi, siltie salāti, burito, omlete, biezpiens mums cieņā), kad galīgs slinkums, tad vienkārši sērfoju internetā, skatos kādu filmu un dzeru savu otro kafiju. Man ļoti garšo kafija!

15:00-16:00 bērns ir augšā, kaut ko uzēdam, paskatāmies kādu multeni, papļāpājam. Man piektdienās 17:00 sākas skola. Vīrs ar meitu ap 16:40 mani ved uz skolu. Mācos līdz 21. Tikmēr šiem abiem ir viņu īpašais “meitas un tēva laiks”. Manai meitiņai tētis ir ļoti svarīgs, viņa ļoti par viņu rūpējas jau savos 2,5 gados un labprāt pavada kopā ar viņu laiku.

Vakars

Pēc skolas man atbrauc pakaļ vīrs ar mazo. Bērns parasti jau ir sailgojies un grib mani samīļot un, lai turu viņai roku. Man tas ļoti patīk! Viņa mums tāds ļoti ģimenisks un mīlīgs bērniņš, protams arī ar ragiem, bet tas tāds vecums, ka spītēšanās, čīkstēšana un drāmas ir neizbēgamas. Laižam visi mājās, liekam bērnu gulēt.

Ja esmu izbadējusies ēdu arī vēlās vakariņas. Pārsvarā lavašs ar kaut ko vai biezpiens ar dārzeņiem, citreiz siltie salāti (piemēram tunča). Cenšamies līdz 22:00 dabūt bērnu gulēt. Pārsvarā sanāk, bet gadās, ka nē. Uz to pārlieku neiespringstu.

Tad citreiz atrodas spēks kādai sarkanvīna glāzei kopā ar vīru, citreiz spēka arī nav…

Vakarā cenšos sagatavoties nākamajai dienai, jo arī sestdienu rītos man ir lekcijas.

Tīru zobus, eju dušā un līdz pusnaktij cenšos aizmigt. Ideālā variantā ir ieiet gulēt ap 22:00-23:00, bet man ne vienmēr tas izdodas. Bet labi ir tas, ka ātri aizmiegu un man ir ciešs miegs!

Foto: Simonas gaitas televīzijā

2 komentāri