Skaistas rokas arī pēc dārza darbiem

0 Komentāru
Skaistas rokas arī pēc dārza darbiem
Foto: LETA

Automašīnu plūsma ārā no Rīgas ceturtdienas vakarā, liecināja, ka liela daļa pilsētnieku četras brīvdienas ir nolēmuši pavadīt pie dabas krūts. Lielākā daļa devās uz laukiem, vai arī atklāt vasarnīcu sezonu. Neizbēgami, ka abos gadījumos galamērķī gaida mazāks vai lielāks dārziņš, kas visu ziemu ir ļoti noilgojies pēc savas saimnieces rokām.

Pirms brīvdienām tā nopūlējāmies, lai mūsu rokas un nagus rotā jauns manikīrs. Tomēr četras brīvdienas pēc kārtas nozīmē, ka ne jau izklaidēsimies vien. Galu galā ir sācies maijs – īstais dārza darbu mēnesis.
Kaislīgākās dārznieces noteikti izmantos šo mini brīvlaiku, lai beidzot ”ar visām četrām” mestos dobē. Bet meitām un mazmeitām, kuras ciemojas pie vecākiem un vecvecākiem laukos vai vasarnīcā, arī nekas cits neatliks, kā palīdzēt iesēt pirmos redīsus. ”Gan jau pašām gribēsies, un no sava dārza visam ir pavisam cita garša.” ( Kura no savas omītes to nav dzirdējusi? Šķiet, neviena.)
Bet kā tad ar skaisto manikīres ”mākslas darbu” un mūsu nagiem?! Pat, ja nav jāsargā nagu krāsa, vienalga, reizēm pat naktī nevar iemigt, ja rokas vēl sajūt, ka dienā rušināts, ravēts, sēts un stādīts.

Rokas sagatavot darbam

Pirms ķeršanās pie lāpstas, kapļa un cīņas ar nezālēm, rokas vajag ieziest ar roku krēmu. Savukārt, nagus stingri iespiest ziepju gabalā – šādā veidā gan roku āda, gan arī nagi tiks pasargāti no nejaukajiem netīrumiem.

Izmanto cimdus

Lai pasargātu rokas un nagus no netīrumiem, izmanto cimdus. Gumijas cimdus nav labi izmantot bez pauzēm, jo tie nelaiž cauri gaisu un var radīt izsitumus. Labāk ir strādāt ar kokvilnas cimdiem, taču tad pēc ravēšanas pirkstu gali un nagi, tomēr būs, ja ne pavisam netīri, tad pelēki un sausi noteikti.
Ar norunu, ka cimdi ik palaikam tiek novilkti, bet rokas pasargātas, vislabāk ir cimdus vilkt divās kārtās. Apakšā – plānie lateksa cimdi, bet virsū – kokvilnas. Var, protams, arī virspusē vilkt biezākus gumijas cimdus, bet tad noteikti – ik pa laikam jādod iespēja rokām paelpot. Taču vislabākie ir speciāli dārza darbiem paredzēti cimdi. Virspusē no auduma, bet delnas iekšpusē ūdensnecaurlaidīgs, gumijots materiāls.

Ieteikumi roku mazgāšanai

Rokas jāmazgā istabas temperatūrā ar ziepēm. Auksts ūdens padarīs roku ādu raupju un sausu. Ļoti netīras rokas jāpatur īsu brīdi ziepju ūdenī. Īpaši rokām paredzētu mazgājamo suku ir jāiemērc ziepju putās, bet pēc tam maigi jānonoberž rokas tīras. Visbeidzot rokas noskalo – vispirms siltā, tad – vēsā ūdenī. Nosusina ar dvieli.

 

Roku lutināšana

Ja rokas ir sausas un sasprēgājušas, tās jāpalutina ar masku. Vai arī ar īpašu peldi:  50 g kviešu kliju vāra 1 litrā ūdens 5 – 6 minūtes, tad atdzesē līdz piemērotam siltumam un lieto roku peldei 15 – 20 minūtes. Tāpat rokas vari palutināt ar siltu olīveļļas peldi. Arī eļļā rokas jāvanno līdz pat 20 minūtēm. Pēc tam rokas nosusina ar salveti un iemasē tajās barojošu roku krēmu. Katrai, protams, ir savs iecienītais roku labsajūtas uzturētājs, bet dārza darbus piedzīvojušām rokām ļoti labi derēs krēms, kuru  mums mēdz stādīt  priekšā kā ziemeļvalstīs, un īpaši ziemā un salā lietojamu roku krēmu.

0 Komentāru